افشاگری تازه درباره ملاقات بلینکن با مقامات اسرائیل/ از بین بردن حماس غیرممکن است!

کدخبر: ۶۲۱۴۲۵
اقتصادنیوز: شبکه 13 اسرائیل اعلام کرد که وزیر خارجه آمریکا در ملاقات با مقامات اسرائیل تاکید کرده که از بین بردن کامل حماس غیرممکن است.
افشاگری تازه درباره ملاقات بلینکن با مقامات اسرائیل/ از بین بردن حماس غیرممکن است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه 13 اسرائیل به نقل از مقام‌های اسرائیلی گزارش داد که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در جریان نشست با کابینه جنگ اسرائیل تاکید کرد که فلسطینیان آرزوهایی دارند و باید آنها را پذیرفت.

خبر مرتبط
ادعای بلینکن درباره نقش ایران در حملات یمن/ حملات در دریای سرخ عواقبی خواهد داشت

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد که حملات دریای سرخ از سوی ایران حمایت و تحریک می‌شود.

بر اساس گزارش شبکه 13، نشست بلینکن با برخی از اعضای کابینه اسرائیل با تنش همراه بوده است.

شبکه 13 در ادامه گزارش خود خبر داد که بلینکن در نشست کابینه جنگ اسرائیل تاکید کرده که از بین بردن کامل حماس غیرممکن است.

خبر مرتبط
اظهارنظر بلینکن درباره شکایت آفریقای جنوبی در لاهه

​ اقتصادنیوز : وزیر خارجه آمریکا با وجود اذعان به اینکه آمار تلفات غیرنظامیان جنگ غزه بسیار بالاست، مدعی شد شکایت آفریقای جنوبی به دادگاه لاهه علیه جنایات اسرائیل ، بی‌ثمر خواهد بود.

مقامات اسرائیل طی هفته‌های گذشته بارها مدعی شده‌اند که هدف آنها از جنگ غزه نابودی حماس است اما مقام‌های کشورهای مختلف تاکید کرده‌اند که حماس یک اندیشه بوده و نابودی اندیشه در میدان نبرد غیرممکن است.

چند روز پیش بود که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته بود: «نمی‌توان یک اندیشه را در میدان نبرد از بین برد و در پایان جنگ باید به خواسته‌های ملت فلسطین پاسخ مثبت داده شود».

 «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن نیز پیشتر تاکید کرده بود که  «نمی‌توانیم بفهمیم که اسرائیل چگونه می‌تواند به هدف خود برای نابودی جنبش حماس دست یابد، حماس یک اندیشه است و اندیشه را با زور اسلحه نمی‌توان از بین برد».

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نیز چندی پیش تاکید کرده بود هر گونه شرط‌بندی روی مقدمه‌چینی برای شکل‌گیری غزه‌ای بدون حماس و گروه‌های مقاومت توهم و یک سراب است.

نیروهای مقاومت فلسطین در تاریخ هفتم ماه اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به تجاوزات نیروهای اسرائیلی در قدس اشغالی و کرانه باختری عملیات بزرگی را تحت عنوان «طوفان الاقصی» آغاز کردند که طی آن بیش از ۱۰۰۰ صهیونیست کشته شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید