بازگشت به تحصیل 290 نفر از دانش آموزان بازمانده از تحصیل به کمک کمیته امداد

کدخبر: ۶۲۲۲۸۳
اقتصادنیوز: مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بازگشت به تحصیل بازماندگان استان مرکزی با حمایت کمیته امداد انجام شد.
بازگشت به تحصیل 290 نفر از دانش آموزان بازمانده از تحصیل به کمک کمیته امداد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: یکی از سیاست‌های مهم کمیته امداد توانمندسازی مددجویان زیرپوشش است که در این راستا فراهم سازی بستر کار و اشتغال مددجویان به صورت ویژه در دستور کار است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت تحصیل و نقش آن در آینده فرد، ایجاد فرصت تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان زیرپوشش این نهاد همواره مورد تاکید است که به همین منظور شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و بازگشت آنان به سر کلاس‌های درس و مدرسه در اولویت قرار دارد که تاکنون ۲۹۶ دانش آموز بازمانده از تحصیل در بین خانواده‌های تحت حمایت شناسایی شده  که ۲۹۰ نفر آنان به ادامه تحصیل بازگشتند.

خبر مرتبط
تکمیل «شناسنامه اقتصادی» خانوار کودکان بازمانده از تحصیل

اقتصادنیوز: مدیرکل امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بررسی و تحلیل سیاستی مسئله بازماندگی از تحصیل به‌خصوص در اقشار ضعیف و کم‌برخودار خبر داد و گفت: در صددیم با استفاده از اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان، شناسنامه اقتصادی اجتماعی خانوار این گروه را تکمیل و حضور کودکان محروم از تحصیل، در مدرسه را به‌ویژه در خانواده‌هایی که در دهک‌های پایین درآمدی زندگی می‌کنند و یا تحت پوشش نهادهای حمایتی‌اند را تسهیل کنیم.

وی تصریح کرد: نقشی که خیرین در این مهم داشتند، نقش بسیار قابل تقدیری است، با توجه به شرایط معیشتی مددجویان زیرپوشش کمیته امداد و حمایت‌های مالی خیرین و نیکوکاران،  کمیته امداد آمادگی دارد دانش آموزان بازمانده از تحصیل را از بین دهک‌های 1 تا 3 مورد حمایت‌های مالی قرار داده و بستر بازگشت آنان به مدارس را فراهم سازد.

خبر مرتبط
جزئیات تغییرات «یارانه» کودکان بازمانده از تحصیل

اقتصادنیوز: معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد تا وزرای رفاه و آموزش و پرورش نامه مشترکی به سازمان برنامه و بودجه بنویسند تا ۳۰۰ هزار دانش آموز مدارس شبانه روزی بسته حمایتی دولت را دریافت کنند.

وی از رشد مشارکت‌های مردمی در سال جاری خبر داد و گفت: خیرین با اعتمادی که به کمیته امداد دارند در سال جاری بالغ بر ۶۷۰ میلیارد تومان به نیازمندان کمک  کردند که پیش بینی می‌کنیم با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و ایام عید این کمک‌ها رشد بیشتری یابند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی