مروری بر گذشته و حال یک رویداد

اعزام معلمان ایرانی به آمریکا و اروپا / خبر جالب برای فرهنگیان

کدخبر: ۶۲۴۴۲۱
اقتصادنیوز: این روزها که اعزام معلمان به خارج از کشور قرار است دوباره کلید بخورد، با اعزام معلمان ایرانی به آمریکا و اروپا در حدود 50 سال پیش تقارن زمانی دارد.
اعزام معلمان ایرانی به آمریکا و اروپا / خبر جالب برای فرهنگیان

به گزارش اقتصادنیوز، بازار اعزام معلمان به خارج از کشور که مدت‌ها کساد شده بود، گویا قرار است دوباره و در سال آینده رونق بگیرد. خبری که مسئولان مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش هم مهر تاییدی بر آن زده اند.

طبق آنچه اعلام شده است، تا پایان امسال بخشنامه برگزاری آزمون اعزام معلمان به خارج به استان‌ها ارسال خواهد شد و اعزام معلمان از مهر 1403 آغاز می‌شود. البته نکته جالب توجه اینجاست که هنوز هم 100 نفر از معلمان پذیرفته شده در آزمون اعزام به خارج از کشور سال 97 منتظر هستند تا نوبت اعزام آنها برسد.

خبر مرتبط
مبلغ فوق‌العاده خاص معلمان چقدر است؟/ متقاضیان حتما بخوانند

اقتصادنیوز: به گفته وزیر آموزش و پرورش فوق العاده خاص معلمان در قالب ارائه تسهیلاتی به شکل وام قرار است پرداخت شود که مبلغی تا سقف ۳ میلیارد ریال است.

اما عاملی باعث شد تا این اتفاق بار دیگر رنگ اجرا را به خود ببیند، روند جزئی رشد دانش‌آموزان ایرانی در مدارس خارج از کشور و رسیدن تعداد آنها به 14 هزار نفر است. ایران، 76 مدرسه در خارج از کشور دارد که 59 مدرسه دولتی در 39 کشور فعالیت می‌کنند و 17 مدرسه غیردولتی هستند.

جالب اینجاست که در همین ایام حدود 50 سال پیش این اتفاق برای معلمان ایرانی عملی شده است و تعدادی از معلمان به کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا اعزام شده اند.

موضوع جالب توجهی که روزنامه اطلاعات هم در دوم بهمن سال 1353 به آن پرداخته و در صفحه نخست خود با فونت درشت این خبر را اعلام کرده است. این روزنامه با تاکید بر اینکه معلمان ایرانی به آمریکا و اروپا اعزام می‌شوند، نوشته است: «چهار مرکز آموزش فنی جدید در کشورهای خارجی توسط ایران تاسیس شده است.»

اطلاعات با اشاره به حضور دانش آموزان در این مراکز آموزشی فنی آورده است: «شش هزار دانش آموز قرار است در رشته های مرتبط با حوزه تکنولوژی در این مدارس به تحصیل بپردازند و به همین دلیل هم معلمانی از ایران برای مقوله آموزش این دانش آموزان اعزام خواهند شد.»

Untitled

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی