حمله دوباره آمریکا و انگلیس به بندر مهم یمن

کدخبر: ۶۲۴۷۰۴
اقتصادنیوز: شبکه المسیره یمن از حملات هوایی و موشکی دوباره آمریکا و انگلیس علیه این کشور خبر داد.
حمله دوباره آمریکا و انگلیس به بندر مهم یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شبکه المسیره افزود: آمریکا و انگلیس دو حمله هوایی به بندر "راس عیسی" در استان الحدیده یمن انجام دادند.

این حملات پس از آن انجام شد که نیروهای دریایی یمن دیروز (جمعه) در همبستگی با مردم مظلوم غزه، یک کشتی انگلیسی حامل بنزین بمب افکن های رژیم صهیونیستی که در آب های خلیج عدن به سمت سرزمین های اشغالی در حرکت بود را هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
یمن برای توقف عملیات در دریای سرخ شرط گذاشت

اقتصادنیوز: عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: آمریکا و انگلیس در صورت ادامه تجاوز نظامی به یمن باید مسئولیت آن را بپذیرند و منتظر ضربات دردناک ما باشند.

در این پیوند، پیشتر فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد که سامانه های موشکی جنبش انصارالله یمن که برای شلیک به دریای سرخ آماده می شده را هدف قرار داده است.

سنتکام در بیانیه‌ای نوشت: حوالی ساعت ۳:۴۵ دقیقه صبح ۲۷ ژانویه (۷ بهمن به وقت صنعا) نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا حمله‌ای هوایی علیه یک موشک ضدکشتی یمن که به طرف دریای سرخ نشانه گیری شده و آماده پرتاب بود، انجام دادند.

براساس ادعای این بیانیه، نیروهای آمریکایی این موشک را «تهدیدی آنی» برای کشتی‌های تجاری و ناوهای آمریکایی در منطقه قلمداد کردند.

از زمان شروع عملیات نظامی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، ارتش یمن در حمایت از مقاومت ملت فلسطین، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا که عازم سرزمین‌های اشغالی بود را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی