ادعای تازه تلویزیون اسرائیل درباره توافق با حزب‌الله/ شرط کاهش تنش در جنوب لبنان

کدخبر: ۶۲۴۸۸۸
اقتصادنیوز: شبکه رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی (کان) اذعان کرد که کلید رسیدن به توافق از مسیر آتش بس در نوار غزه و نه بیروت می گذرد.
ادعای تازه تلویزیون اسرائیل درباره توافق با حزب‌الله/ شرط کاهش تنش در جنوب لبنان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا به نقل از شبکه المیادین، «روعی کایس» خبرنگار «کان» با اشاره به دیدار «اولی دیال» معاون رئیس سرویس اطلاعات خارجی آلمان با شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که این جلسه نتیجه ای نداشت چرا که طرف آلمانی موفق به متقاعد کردن حزب الله برای جدا کردن جبهه لبنان و جبهه غزه نشد.

این خبرنگار صهیونیستی به نقل از یک منبع غربی اشاره کرد که هیچ پیشرفتی برای رسیدن به راه حل در جبهه لبنان وجود ندارد، در حالی که دو طرف علاقه ای به یک جنگ گسترده ندارند، اما هر کدام خواسته های متفاوتی داشته و کلید توافق آتش بس در شمال نوار غزه و نه در بیروت است.

خبر مرتبط
حماس برای تل‌آویو شرط جدید گذاشت/ آزادی ۱۰۰ اسیر فلسطینی در قبال هر اسیر اسرائیلی

اقتصادنیوز: رسانه‌های اسرائیلی جزئیات شروط حماس برای آزادی اسرای اسرائیلی را فاش کردند.

به نوشته المیادین، در همین راستا «ایتان داویدی» رئیس شورای شهرک صهیونیست نشین «مارگالیوت» در شمال فلسطین اشغالی، روز شنبه گفت که آنچه در حال حاضر در شمال اتفاق می افتد، کمربندی امنیتی است که ما می خواهیم اکنون در داخل اراضی اشغالی باشد و نه در لبنان و این خطرناک ترین موضوع است.

وی با ابراز تأسف از بی توجهی ارتش و کابینه رژیم صهیونیستی به این معادله، این پرسش را مطرح کرد که آیا آن ها فکر می کنند که اگر حزب الله عملیات را کاهش دهد، شهرک نشینان می توانند به آنجا بازگردند؟

داویدی ادامه داد که هدف حزب الله بدون ورود به یک جنگ گسترده محقق شده، مناطق شمالی را هدف قرار داده و آوارگان این مناطق به یکصد نفر رسیده؛ موضوعی که تل‌آویو را ۴۰ سال به عقب می برد.

المیادین افزود: در همین راستا «الیزر ماروم چاینی» فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش اشغالگر تاکید کرد که وضعیت در شمال سرزمین های اشغالی تاکنون بی سابقه بوده و حزب الله این منطقه را بدون هیچ نیرویی اشغال کرد.

«گرشون هاکوهن» فرمانده ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی نیز اذعان کرد که حزب الله تاکنون با تلاش هایی کوچک در جلوگیری از بازگشت اسرائیلی ها به شهرک های شمالی موفق شده است.

هاکوهن به کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی گفت: حزب الله با تلاشی ساده و با پرتاب روزانه بین ۳ تا ۴ راکت و چندین راهپیمایی باعث شده که نتوانیم به شهرک نشینان بگوییم به سرزمین های شمالی بازگردند.

وی ادامه داد: حزب الله همچنین موفق شده از تبدیل نبردها به یک جنگ تمام عیار جلوگیری کند و آنچه در مرز فلسطین با لبنان اتفاق می افتد، یک جنگ بی رحمانه و طولانی است و ما نمی خواهیم قدرت خود را در مناطق شمالی از دست بدهیم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی