حمله پهپادی روسیه/اوکراین در خاموشی فرو رفت

کدخبر: ۶۲۵۴۱۰
اقتصادنیوز: در نتیجه حملات پهپادی روسیه به زیر ساخت‌های اوکراین خاموشی‌های برق در مناطق مختلف این کشور رخ داد.
حمله پهپادی روسیه/اوکراین در خاموشی فرو رفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مقامات اوکراین روز سه شنبه گفتند که حمله شبانه روز گذشته پهپادهای روسیه به مناطقی از این کشور به خاموشی‌های برق منجر شده است.

خبر مرتبط
ریشه های تنش میان آمریکا و روسیه/ اوکراین قربانی جنگ روایت ها

اقتصادنیوز: روسیه و ایالات متحده افسانه های قدرتمندی در مورد یکدیگر روایت می کنند. افسانه ای ترسیمی روسیه در مورد ایالات متحده این است که این کشور به جای متحد، دست نشانده دارد – ایالات متحده قدرت هژمونیک است که جاه طلبی و منفعت شخصی بی‌رحمانه‌اش را پشت توسل به اصول لیبرال و نظم قانونی پنهان می کند. در همین حال، آمریکایی‌ها روسیه را کشوری بدون سیاست داخلی می‌دانند - قدرت استبدادی که رهبر بدخواه و غیرپاسخگوی که شهروندانش را سرکوب می کند.

به گزارش روزنامه «کی‌یف ایندیپندنت»  در یکی از حملات پهپادی روسیه به اوکراین در شبانه روز گذشته یک پست برق در استان «دنیپروپتروفسک» آسیب دید و باعث خاموشی در منطقه «چرنیهیو» شد.

نیروی هوایی روسیه نیز اعلام کرد که ۳۵ پهپاد را به اوکراین پرتاب کرد. بخشی از پهپادهای روسیه زیرساخت‌های انرژی و همچنین تاسیسات غیرنظامی و نظامی را نزدیک خط مقدم و مرز روسیه هدف قرار دادند.

خبر مرتبط
انتهای تونل اوکراین هیچ نوری پیدا نیست

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با اشاره به ناکامی اهداف غرب در تضعیف و انزوای روسیه، اذعان کرد که تحریم‌ها علیه این کشور با شکست مواجه شده و «انتهای این تونل هیچ نوری پیدا نیست».

«ناتالیا هومنیوک» ازمقام‌های نظامی اوکراین گفت:«روسیه فعالیت خود را متوقف نمی‌کند. مناطق مجاور به ویژه تحت تاثیر بمباران منظم و استفاده از پهپادها قرار می‌گیرند. روسیه این مولفه را به شدت تقویت کرده است.»

پهپادهای روسی پدافند هوایی اوکراین را گیج کرده‌اند زیرا شناسایی آنها از موشک سخت‌تر است.

چندی قبل، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد پهپادهای روسی «لانست» به عنوان یکی از قوی‌ترین تسلیحات در زرادخانه روسیه به دنبال عبور از پدافند هوایی اوکراین هستند.

این پهپاد توسط شرکت روسی «زالا ارو» تولید می‌شود. روسیه عمدتاً از پهپادهای لانست برای حمله به اهداف دور دست استفاده می‌کند به همین دلیل، استفاده از آن‌ها در عملیات شناسایی و حمله به توپخانه اوکراین به طور فزاینده‌ای افزایش پیدا کرده است.

هومنیوک گفت که روس‌ها از پهپادهایی با قابلیت پرتاب مهمات تکه تکه استفاده می‌کنند.

روسیه در زمستان ۲۰۲۲-۲۰۲۳، برای هدف قرار دادن زیرساخت های انرژی اوکراین حملات متعددی را تدارک دید که باعث قطعی‌های گسترده و آسیب به شبکه شد. روسیه در زمستان امسال نیز به راهبرد مشابهی ادامه داده حملات خود به تاسیسات انرژی را با سردتر شدن هوا تشدید کرده است.

«وادیم اسکیبیتسکی» رئیس رکن اطلاعات نظامی اوکراین گفت که حملات موشکی زمستانی روسیه عمدتاً مجتمع نظامی-صنعتی اوکراین را هدف قرار می‌دهد و این نشان دهنده تغییر نسبت به حملات زمستان گذشته به زیرساخت های انرژی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی