فوری / شنیده‌شدن صدای انفجار در آسمان سوریه

کدخبر: ۶۲۶۸۸۱
اقتصادنیوز: پدافند هوایی سوریه با تجاوزات اسراییل در حومه حمص مقابله کرده است.
فوری / شنیده‌شدن صدای انفجار در آسمان سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، منابع میدانی اعلام کردند که پدافند هوایی سوریه با تجاوزات اسراییل در حومه حمص مقابله کرده است.

المیادین گزارش داد، گزارش‌ها از سوریه حاکی از آن است که پدافند هوایی سوریه با تجاوزات اسراییل در حومه حمص مقابله می کند.

همزمان گفته شده است که صداهای انفجار در شمال بقاع شنیده می شود.

در همین رابطه منابع خبری و رسانه‌ای تصاویری از برخورد موشک‌های صهیونیستی به اهدافی در استان حمص سوریه منتشر کردند.

طبق گزارش‌ها، حداقل ۱۰ مرتبه صدای انفجار مهیب شنیده شد و پدافند هوایی مشغول مقابله با موشک‌های متجاوز بود.

به گزارش رسانه‌ها پدافند هوایی سوریه تعدادی از موشک‌ها را سرنگون کرد، در حالی که برخی دیگر در حومه قصیر در جنوب غربی حمص سقوط کرد و باعث آتش سوزی در منطقه شد.

تصاویر منتشرشده نشان می‌دهد که یک آپارتمان به‌صورت کامل در تجاوز صهیونیست‌ها تخریب شده است.

منابع خبری اعلام کردند که بر اثر حمله جنگنده‌های صهیونیستی به محله الحمرا در حمص، حداقل ۲ نفر به شهادت رسیده‌اند و احتمال افزایش آمار شهدا در این حمله متجاوزانه نیز وجود دارد.

دقایقی بعد ا، حملات اعلام شد که در حمله جنگنده‌های صهیونیستی به محله الحمرا در حمص، یک کودک و یک زن سوری به شهادت رسیده‌اند.

خبرگزاری «سانا» به نقل از یک منبع نظامی نوشت: «حدود ساعت ۰۰:۳۰ بامداد، دشمن اسرائیلی از سمت شمال طرابلس، نقاطی را در شهر حمص و حومه آن هدف قرار داد».

در این بیانیه آمده است: «این تجاوز منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از غیرنظامیان سوری و وارد آمدن خسارت مالی به اموال عمومی و خصوصی شد».

پس از بمباران رژیم صهیونیستی تیم‌های امدادی در حال تلاش برای نجات افراد از زیر آوار ساختمانی هستند که در اثر حمله رژیم صهیونیستی به طور کامل در محله الحمرا حمص سوریه تخریب شده بود.

اطلاعات اولیه حاکی از آن است که امدادگران موفق به نجات یک شهروند و انتقال وی به بیمارستان شدند. جست و جو برای دیگران هنوز ادامه دارد.

تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه، پس از تجاوز هفته گذشته جنگنده‌های آمریکایی علیه سوریه و عراق صورت می‌گیرد.

روز گذشته نیز، «قصی الضحاک»، نماینده سوریه در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به تجاوز اخیر آمریکا به عراق و این کشور گفت: تجاوز نظامی واشنگتن به سوریه با هدف حفاظت از ایادی خود در منطقه و در تکمیل حملات اسرائیل است و شورای امنیت باید آن را محکوم کند.

خبرگزاری دولتی سوریه موسوم به سانا به نقل از نماینده دائم این کشور در نشست شورای امنیت افزود: دولت‌های متوالی آمریکا در امور سایر کشورها از جمله سوریه مداخله می‌کنند، ائتلاف‌های نظامی غیرقانونی تشکیل می‌دهند و اقدامات تجاوزکارانه و اشغالگری می‌کنند.

نماینده سوریه اضافه کرد: ما تمام بهانه‌هایی را که دولت آمریکا برای توجیه تجاوزات نظامی خود با هدف حفاظت از ایادی خود در منطقه از جمله داعش و النصره استفاده می‌کند، رد می‌کنیم.

الضحاک همچنین گفت: تجاوز نظامی اخیر آمریکا به سوریه منجر به شهادت ۳۷ نفر اعم از نظامی و غیرنظامی و مجروحیت شدید ۳۴ نفر دیگر و تخریب چندین ساختمان مسکونی که تعداد زیادی از خانواده‌ها در آن زندگی می‌کردند، شد و اماکن تاریخی از جمله قلعه باستانی الرحبه از این تهاجم در امان نماند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی