پایان انتخابات پاکستان با وقوع 51 حمله تروریستی

کدخبر: ۶۲۷۲۹۳
اقتصادنیوز: ارتش پاکستان اعلام کرد امروز پنجشنبه و همزمان با برگزاری انتخابات عمومی در مناطق مختلف این کشور ۵۱ مورد حمله تروریستی به وقوع پیوست.
پایان انتخابات پاکستان با وقوع 51 حمله تروریستی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نیروهای مسلح این کشور برگزاری انتخابات عمومی به صورت مسالمت آمیز و بدون خشونت را به مردم خود تبریک گفتند.

در این بیانیه آمده است: ارتش پاکستان با استقرار ۱۳۷ هزار پرسنل امنیتی و ۷ هزار و ۶۰۰ نفر از نیروهای واکنش سریع در ۶ هزار منطقه از حساس ترین مراکز رأی گیری محیط امن و مطمئن را برای مردم تضمین کرد.

در این بیانیه افزوده شد: ۵۱ حمله تروریستی عمدتاً در ایالات خیبرپختونخوا و بلوچستان به وقوع پیوست که طی آن ۱۲ نفر از نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند و ۳۹ نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش پاکستان اعلام کرد که طی عملیات های مختلف در روز برگزاری انتخابات ۵ تروریست نیز به هلاکت رسیدند.

براساس این بیانیه، نیروهای مسلح پاکستان همچنان متعهد به حفظ صلح و امنیت در کشور و آماده حمایت بی دریغ در حفاظت از سنت های دموکراتیک پاکستان هستند.

زمان رسمی اخذ رای در تمامی حوزه‌های انتخاباتی مجالس ملی و ایالتی در شهرهای مختلف پاکستان ساعت ۱۷ عصر امروز به وقت محلی به پایان رسید و اکنون شمارش آرا ادامه دارد.

در انتخابات امسال پاکستان ۱۲۸ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۷۶۰ نفر واجد شرایط رای دادن بودند که بیش از ۶۹ میلیون و ۲۶۳ هزار نفر از آنها مرد و بیش از ۵۹ میلیون و ۳۲۲ هزار نفر نیز زن هستند.

شبکه‌های خبری پاکستان هم اکنون در حال اعلام نتایج غیررسمی نتایج انتخابات در حوزه‌های مختلف این کشور هستند با این حال نتیجه نهایی و اعلام رسمی هرگونه پیشتازی احزاب از سوی کمیسیون انتخابات پاکستان اعلام خواهد شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی