آیا 18سالگی سن خوبی برای سربازی است؟

کدخبر: ۶۲۷۷۶۹
اقتصادنیوز: روانشناسان رشد معتقدند، 18 سالگی دیگر پایان نوجوانی نیست و این سن به حدود 23 سالگی رسیده است؛ درنتیجه فردی که در 18سالگی باید به سربازی اعزام شود، جوانی پخته و دارای هویت باثبات نیست که از پس مقتضیات زمانه برآید.
آیا 18سالگی سن خوبی برای سربازی است؟

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه هم میهن نوشت: به‌همین‌دلیل شاید بهتر باشد که سازمان نظام وظیفه، روانشناسان، حقوقدانان و گروه‌های متخصص درباره سن سربازی تصمیمی بگیرند و پاسخ دهند که آیا این سن، برای گذراندن این دوره مناسب است؟ چون به‌نظر می‌رسد یک فرد 18 ساله که جوان هم به‌شمار نمی‌رود، آماده فعالیت دشواری مانند سربازی باشد.

شاید ما فرصت اجتماعی‌شدن را برای فرزندان خود فراهم نمی‌کنیم. آنها تا سن 18 سالگی فرصتی برای توانایی حل مسئله، تصمیم‌گیری مناسب، مدیریت تنش در روابط بین فردی و... را پیدا نمی‌کنند. به‌همین‌دلیل است که وقتی وارد فضای پرفشاری مانند سربازی می‌شوند و سریع به راه‌حل نمی‌ر‌سند، با ناکامی روبه‌رو می‌شوند و ممکن است رفتارهای پرخاشگرانه داشته باشند.

در این شرایط که در جامعه و خانواده، خشم نوعی راه‌حل به‌شمار می‌رود، ممکن است آنها هم به این شیوه متوسل شوند. ازسوی‌دیگر مدرسه و خانواده هم باید به آنها مدیریت خشم، تعارض و... را بیاموزند. به غیر از آن می‌توانیم حرفه‌ای‌شدن سربازی را هم در نظر بگیریم که در صورت محقق‌شدن، می‌تواند در تغییر این شرایط مؤثر باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲ اردیبهشت

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی