قدرت نمایی تازه کره‌ شمالی/ آزمایش یک سامانه استراتژیک موشکی

کدخبر: ۶۲۷۷۹۹
اقتصادنیوز: رسانه دولتی کره‌شمالی خبر داد که پیونگ‌یانگ با موفقیت یک سامانه کنترل بالستیک جدید برای پرتاب‌کننده موشک چندگانه را توسعه داده است.
قدرت نمایی تازه کره‌ شمالی/ آزمایش یک سامانه استراتژیک موشکی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در گزارش کی‌سی‌ان‌ای آمده است، «آکادمی علوم دفاعی» که بر توسعه موشکی کره‌شمالی نظارت دارد، روز یکشنبه یک آزمایش «کنترل بالستیک» شلیک گلوله‌های پرتابگر موشک‌های متعدد قابل کنترل کالیبر ۲۴۰ میلی‌متری انجام داد.

خبر مرتبط
کیم جونگ اون تهدید کرد/ اگر نیاز شود، حتی کره جنوبی را اشغال می‌کنیم

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی امروز (جمعه) بار دیگر همسایه جنوبی این کشور را دشمن اصلی پیونگ‌یانگ و مردم خود توصیف کرد.

بر اساس گزارش رسانه دولتی کره‌شمالی، ارزش استراتژیک موشک‌انداز چندگانه با کالیبر ۲۴۰ میلی‌متری «بازنگری» خواهد شد و نقش آن در میدان‌های جنگ هم به دلیل آنچه «بهبود فنی سریع» نامیده، افزایش خواهد یافت.

این گزارش افزود که توسعه پوسته و سیستم کنترل بالستیک، «تغییر کیفی» در نیروی پرتاب‌کننده موشک چندگانه ارتش کره‌شمالی ایجاد خواهد کرد.

خبر مرتبط
شرط هسته‌ای کره جنوبی برای کمک اقتصادی به کره شمالی

اقتصادنیوز: رئیس جمهور کره گفت که قول می دهد تلاش‌های بیشتری برای تشدید استراتژی‌های بازدارندگی هسته‌ای با متحدش ایالات متحده انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پرتاب روز یکشنبه، در بحبوحه آزمایش‌های موشکی متعدد کره‌شمالی در هفته‌های اخیر و افزایش روابط میان پیونگ‌یانگ و مسکو انجام شد.

ایالات متحده و متحدانش از این اقدامات به‌عنوان «تشدید تنش‌ها» در شبه جزیره کره یاد می‌کنند، حال آنکه واشنگتن و متحدانش دست به تحریکات نظامی گسترده در این منطقه می‌زنند که پیونگ‌یانگ آنها را «تمرین برای جنگ» می‌داند.

کره‌شمالی، آمریکا و کره‌جنوبی را به تشدید تنش از طریق برگزاری مانورهای نظامی گسترده، متهم کرده است. کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی به آمریکا و کره‌جنوبی هشدار داده که اگر آنها به دنبال تقابل نظامی با پیونگ‌یانگ باشند، کره‌شمالی هم ظرفیت‌های آنها را منهدم می‌کند و از بین می‌برد.

به تازگی «آندری رودنکو» معاون وزیر خارجه روسیه هم گفت خطر یک تقابل و درگیری مسلحانه مستقیم در شبه جزیره کره را رد نمی‌کند و افزود: طرف روسی بارها زنگ خطر را درباره تشدید چشمگیر تنش و خطرات فزاینده درگیری نظامی مستقیم در شبه جزیره کره به صدا در آورده است. هشدار رهبر کره‌شمالی را باید از جهت الگوی فعالیت نظامی بی‌سابقه واشنگتن و متحدانش در این منطقه در نظر گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی