هشدار جدی حماس درباره شرایط بحرانی غزه

کدخبر: ۶۲۷۸۳۳
اقتصادنیوز: حماس نسبت به وضعیت اسفناک مردم فلسطین در شمال نوار غزه و عدم دسترسی آن‌ها به غذا و آب آشامیدنی ابراز نگرانی کرد.
هشدار جدی حماس درباره شرایط بحرانی غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حماس در توضیح وضعیت اسفناک مردم فلسطین در غزه عنوان کرده است که فلسطینیان در شمال نوار غزه هیچ آذوقه‌ای برای خوردن ندارند.  

خبر مرتبط
جنایت تازه تل‌آویو علیه مردم غزه/ استفاده از بمب‌های ممنوعه در رفح

اقتصادنیوز: مدیر بیمارستان کویت در رفح تاکید کرد که ارتش اسرائیل در بمباران این شهر از سلاح‌های ممنوعه استفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اسماعیل الثوابطه، مدیر کل دفتر رسانه‌های غزه  گفته است فلسطینی‌های ساکن نوار غزه تحت تاثیر کمبود مواد غذایی در بحبوحه جنگ ویرانگر رژیم صهیونیستی علیه غیرنظایان با خطر بزرگی مواجه هستند و آن عدم امکان رفع نیاز گرسنگی‌شان است.

الثوابطه در این رابطه گفته است خانواده های فلسطینی هر دو روز یک بار نیم وعده غذا می خورند. وی همچنین گفته است: ساکنان نوار غزه تحت تاثیر جنگ ویرانگری هستند که اسرائیل ماه هاست علیه مردم این منطقه به راه انداخته است، آنها حتی علوفه‌ای هم برای خوردن پیدا نمی‌کنند.

خبر مرتبط
هشدار قاطع حماس به آمریکا در پی حمله اسرائیل به رفح

نماینده جنبش حماس در لبنان به ایالت متحده درباره پیامدهای منطقه‌ای حمله ارتش اسرائیل به رفح هشدار داد.

الثوابطه با اشاره به اینکه وضعیت انسانی در شمال نوار غزه مدتهاست که از مرحله فاجعه‌بار عبور کرده است، گفته رژیم صهیونیستی مانع از رسیدن کامیون های بشردوستانه به مناطق شمالی نوار غزه می‌شود.

وی در همین رابطه خواستار توقف حملات اشغالگران به غیرنظامیان، پایان دادن به جنگ و فشار بر اسرائیل جهت شکستن محاصره نوار غزه شده است.

به گفته مقامات بهداشت فلسطین، رژیم صهیونیستی با نادیده گرفتن حکم دیوان بین المللی دادگستری لاهه  همچنان به حملات خود به نوار غزه ادامه می دهد. حملاتی که به موجب آن دست کم ۲۸ هزار و ۱۷۶ نفر فلسطینی که اکثرا زنان و کودکان هستند، به شهادت رسیده‌اند و نزدیک به ۶۷ هزار و ۷۸۴ نفر دیگر مجروح شده‌اند.

طبق گفته سازمان ملل، در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی ۸۵ درصد از جمعیت غزه به دلیل کمبود شدید غذا، آب آشامیدنی و دارو آواره شده‌اند و حدود ۶۰ درصد از زیر ساخت‌های غزه نیز آسیب دیده و ویران شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی