غذای محبوب ایرانی در فضا! / قرمه‌سبزی خوردن یاسمین مقبلی+عکس

کدخبر: ۶۲۷۹۸۵
اقتصادنیوز: یاسمین مقبلی فضانورد ایرانی تبار که در ایستگاه فضایی به سر می‌برد، در صفحه اینستاگرام خود تصویری منتشر کرد که با عبارت «نوش جان» آغاز می‌شود!
غذای محبوب ایرانی در فضا! / قرمه‌سبزی خوردن یاسمین مقبلی+عکس

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، یاسمین مقبلی با انتشار تصویری که در آن قرمه سبزی محبوب دیده می‌شود، نوشت:«این آخر هفته من یکی از غذاهای ایرانی مورد علاقه‌ام را با همکارانم در ایستگاه فضایی سهیم شدم؛ قرمه سبزی. البته به روش سنتی آن را با پلو خوردیم، اما از ته‌دیگ خبری نبود.» او در ادامه نوشت به نظر می‌رسد همکارانش از این غذا لذت برده‌اند.

قرمه سبزی خوردن یاسمین مقبلی در فضا!

یاسمین مقبلی برای عضویت در کلاس نامزدهای فضانوردی سال ۲۰۱۷ توسط ناسا انتخاب شد. او در آگوست ۲۰۱۷ برای انجام وظیفه حاضر شد. این شهروند نیویورکی مدرک لیسانس خود را در رشتۀ مهندسی هوافضا و رشته فناوری اطلاعات در مؤسسۀ فناوری ماساچوست و مدرک فوق لیسانس خود را در رشته مهندسی هوافضا در مدرسۀ عالی نیروی دریایی اخذ کرد.

قرمه سبزی خوردن یاسمین مقبلی در فضا!

مقبلی، خلبان AH-1W سوپر کبرا و خلبان آزمایشی نیروی دریایی، بیش از ۱۵۰ مأموریت جنگی و ۲۰۰۰ ساعت پرواز با بیش از ۲۵ هواپیمای مختلف دارد. او همچنین فارغ التحصیل ممتاز مدرسۀ خلبانی آزمایشی نیروی دریایی ایالات متحده در پایگاه هوایی پاتوکسنت ریور است. مقبلی حالا به عنوان فرماندۀ مأموریت Crew-7 اسپیس ایکس ناسا انتخاب شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی