نجات جان ۹۲ پناهجو از مرگ در ترکیه

کدخبر: ۶۲۸۲۳۶
اقتصادنیوز: خبرگزارش آناتولی خبر داد: ۹۲ پناهجوی غیرقانونی در دریای اژه که از سوی گارد ساحلی یونان به آب‌های سرزمینی ترکیه رانده شده بودند توسط گارد ساحلی ترکیه از مرگ نجات یافتند.
نجات جان ۹۲ پناهجو از مرگ در ترکیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فرماندهی گارد ساحلی ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این پناهجویان غیرقانونی درون قایق‌های لاستیکی در نزدیکی منطقه «چشمه» در استان ازمیر ترکیه در دریا سرگردان بودند.

بر اساس این بیانیه، این پناهجویان پس از گرفته شدن از آب، به فرماندهی گارد ساحلی ترکیه انتقال داده شده و پس از اینکه تحت مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی قرار گرفتند، به مقام‌های اداره مهاجرت ترکیه تحویل داده شدند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، فرماندهی گارد ساحلی ترکیه تنها در سال ۲۰۲۳، بیش از ۲۵ هزار پناهجوی غیرقانونی را که یونان در دریای اژه به سمت آب‌های سرزمینی ترکیه عقب رانده بود، از خطر مرگ نجات داده‌اند.

خبر مرتبط
اردوغان شرط صلح در خاورمیانه را اعلام کرد / ماجرای ضمانت ترکیه و کشورهای منطقه چیست؟

اقتصادنیوز : رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه مسیر صلح، آرامش و توسعه اقتصادی در منطقه ما از تأسیس کشور فلسطین می‌گذرد، تاکید کرد که در این زمینه ما آمادگی خود را برای بر عهده گرفتن مسئولیت از جمله ضمانت همراه با سایر کشورهای منطقه برای برقراری و حفظ صلح اعلام کردیم.

بر اساس آخرین آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت، سال گذشته میلادی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه ناپدید شده‌اند.

خبر مرتبط
یک مقام ارشد ترکیه به ضرب گلوله کشته شد

اقتصادنیوز : رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که معاون اجرایی شهردار شهر آدانا در حمله مسلحانه به ساختمان شهرداری کشته شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم‌ قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۸ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید