بیماران این کشورها برای مداوا به ایران می‌آیند

کدخبر: ۶۲۸۳۸۴
اقتصادنیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۰ کشور اطراف ایران، بیشترین مراجعه را بابت گردشگری سلامت به کشور دارند.
بیماران این کشورها برای مداوا به ایران می‌آیند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بهرام عین‌اللهی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه گردشگری ایران که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران در حوزه گردشگری سلامت به نمایش گذاشته شده است‌. با توجه به سیاست‌های رئیس جمهور و همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه، یکی از مطالبی که مورد نظر ماست توسعه گردشگری سلامت است.

وزیر بهداشت افزود: در زمان شروع دولت تنها ۱۳۰ مرکز مجوز گردشگری سلامت داشتند اما الان این آمار به ۲۸۰ مرکز رسیده است.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه را دارد، مردم کشورهای همسایه تمایل دارند برای درمان به کشور ما مراجعه کنند.

عین‌اللهی با بیان اینکه بیشترین مراجعات گردشگری سلامت را امروزه از کشورهایی مانند عراق و افغانستان داریم، گفت: از ۶۴ ملیت گوناگون یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر سلامت در سال گذشته به کشور مراجعه کرده‌اند.

وی درباره میزان ارز آوری گردشگری سلامت به کشورمان نیز گفت: سالانه یک میلیادر دلار ارز از طریق گردشگری سلامت وارد کشور می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: ۱۰ کشور شامل عراق، افغانستان، پاکستان، عمان، بحرین، ارمنستان، تاجیکستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس بیشترین مراجعه را بابت گردشگری سلامت به کشور دارند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • «اقتصادنیوز» گزارش می‌دهد؛

      اقتصادنیوز: بازار طلا و سکه بعد از تعطیلات عید نوروز تحت تاثیر اخبار خاورمیانه بار دیگر نوسان هیجانی را تجربه کرد. در…

    کارگزاری مفید