اشتباه نکنید؛ این خانه فقط 3 متر عرض دارد!+ تصاویر

کدخبر: ۶۲۹۲۰۸
اقتصادنیوز: این خانه توسط هشت ستون پشتیبانی می‌شود، یادآور یک جعبه بتنی است. این طراحی اصل انعطاف پذیری را در طبقه همکف و حریم خصوصی را در سطح دوم امکان پذیر می‌سازد. با ضلع‌های باز رو به جنوب، شمال و غرب، نور طبیعی از زوایای متعدد فضای داخلی را فرا می‌گیرد که توسط پنجره‌هایی در هر چهار طرف تسهیل می‌شود.
اشتباه نکنید؛ این خانه فقط 3 متر عرض دارد!+ تصاویر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، با وجود نمای حداقلی، طراحی IGArchitects به طور یکپارچه محیط بیرون را با درون خانه ادغام می‌کند و فضای داخلی را با طرحی ملایم میان ساختار بتنی مقاوم سازه برجسته می‌سازد

در یک محله مسکونی آرام در منطقه کانتو ژاپن، گروه معماری IGArchitects اقامتگاه ۲۷۰۰ را برای یک زوج جوان طراحی می‌کنند. این خانه که بر روی قطعه‌ای باریک از زمین باقی مانده از گسترش جاده ساخته شده است، ابعاد کشیده شده (عرض ۲.۹ متر و عمق ۱۶ متر) را بهینه سازی می‌کند تا ارتباط هماهنگ میان محیط داخلی و خارجی تقویت شود.

خانه‌ای به شکل یک جعبه بتنی

 سازه مد نظر که توسط هشت ستون پشتیبانی می‌شود، یادآور یک جعبه بتنی است. این طراحی اصل انعطاف پذیری را در طبقه همکف و حریم خصوصی را در سطح دوم امکان پذیر می‌سازد. با ضلع‌های باز رو به جنوب، شمال و غرب، نور طبیعی از زوایای متعدد فضای داخلی را فرا می‌گیرد که توسط پنجره‌هایی در هر چهار طرف تسهیل می‌شود.

با وجود نمای حداقلی، طراحی IGArchitects به طور یکپارچه محیط بیرون را با درون خانه ادغام می‌کند و فضای داخلی را با طرحی ملایم میان ساختار بتنی مقاوم سازه برجسته می‌سازد. به محض ورود، طبقه همکف فضایی غار مانند با دیوار‌های بلند و ستون‌های با ابهت را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند.

با این حال، همانطور که فرد به سمت داخل پیش می‌رود، نزدیکی پنجره‌ها حس باز بودن بیشتر فضا را القا کرده و مرز‌های بین محیط داخل و خارج به تدریج محو می‌شوند. این دستکاری عمدی سطوح کف و قرار دادن پنجره‌ها باعث ایجاد فضای زندگی با پلان باز می‌شود. در مقابل، طبقه دوم دارای پنجره‌های محدود است تا به ایجاد آرامش فضایی بیشتر کمک کنند.

این پروژه با مساحت ناخالص ۶۵.۲۰ متر مربع، در سپتامبر سال ۲۰۲۳ تکمیل شد.

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید