این 4 استان پر بارش می‌شوند/آخرین وضعیت بارندگی در دریای خزر

کدخبر: ۶۲۹۲۴۲
اقتصادنیوز: بر اساس اعلام موسسه تحقیقات آب، استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و آذربایجان شرقی با بارش تجمعی معادل ۵۰ تا ۷۵ میلی‌متر در هفته جاری پر بارش‌ترین استان‌های کشور خواهند بود.
این 4 استان پر بارش می‌شوند/آخرین وضعیت بارندگی در دریای خزر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، برای هفته جاری، وقوع بارش‌ها در حاشیه دریای خزر و برخی مناطق غرب و شمال غربی کشور مورد انتظار است. در این مناطق کشور، مقادیر تجمعی بارش تا ۵۰ الی ۷۵ میلی‌متر پیش‌بینی‌ شده است.

بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه یک کشور، حوضه آبریز دریای خزر با مقدار میانگین ۹.۴ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۵۲.۷ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه‌کشور در هفته جاری خواهد بود.

همچنین حوضه آبریز فلات مرکزی با مقدار میانگین ۱.۱ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۱۹.۶ میلی‌متر کم باران‌ترین حوضه درجه یک کشور است.

بر اساس این گزارش، از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه قره‌سو و گرگان با متوسط بارش ۲۴.۱ میلی‌متر و بیشینه بارش ۵۲.۷ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه درجه دو کشور است.

از میان استان‌های کشور، استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و آذربایجان شرقی با بارش تجمعی معادل ۵۰ تا ۷۵ میلی‌متر در هفته جاری پر بارش ترین استان‌های کشور خواهند بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید