بمباران 29 خانه فلسطینیان در 24 ساعت گذشته/آخرین آمار شهدا

کدخبر: ۶۲۹۲۵۰
اقتصادنیوز: بر اساس بیانیه دفتر اطلاع‌رسانی نوار غزه، ارتش رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ خانه را در نوار غزه بمباران کرد.
بمباران 29 خانه فلسطینیان در 24 ساعت گذشته/آخرین آمار شهدا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر اطلاع رسانی دولتی نوار غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ خانه در نوار غزه را بمباران کرده است.

در بیانیه این ارگان آمده‌ است، این حملات ۱۲۷ شهید و ۲۰۵ مجروح برجای گذاشته است.

دفتر اطلاع رسانی دولتی نوار غزه در این باره اعلام کرد که بیش از ۹۰ درصد این شهدا و مجروحان را کودکان، زنان و افراد سالخورده تشکیل می‌دهند.

به نقل از الجزیره، در این بیانیه آمده است: ما رژیم اسرائیل، دولت آمریکا و جامعه بین‌المللی را کاملاً مسؤول این قتل عام‌های مداوم می‌دانیم؛ چراکه آنها به دشمن چراغ سبز نشان داده‌اند تا مرتکب جنگ نسل کشی علیه غیرنظامیان، کودکان و زنان شود.

دفتر اطلاع رسانی دولتی نوار غزه در ادامه بیانیه خود اضافه کرد: ما از همه کشورهای جهان آزاد می‌خواهیم رژیم اشغالگر را تحت فشار قرار دهند تا در اسرع وقت جنگ نسل کشی علیه غیرنظامیان، کودکان و زنان را متوقف کند؛ چراکه متوقف نشدن جنگ به معنای تعداد زیادی شهید و قربانی جدید خواهد بود.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

خبر مرتبط
خشم خانواده‌های اسرای اسرائیلی از نتانیاهو و بمباران غزه

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای عبری زبان از خشم خانواده‌های اسرای صهیونیست و برخی اسرای آزاد شده از بنیامین نتانیاهو به دلیل بمباران غزه خبر دادند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

طی این مدت حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت گرفته و بیش از ۲۸ هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید