آیت‌الله امامی کاشانی را ردصلاحیت نکردیم!

کدخبر: ۶۲۹۲۵۹
اقتصادنیوز: سخنگوی شورای نگهبان درباره ردصلاحیت آیت‌الله امامی کاشانی در انتخابات مجلس خبرگان گفت: آیت‌الله امامی کاشانی بر اساس شرایط جسمانی، انصراف خودشان را اعلام کرده و نظرشان این بود که فرصت به جوان‌تر‌ها داده شود.
 آیت‌الله امامی کاشانی را ردصلاحیت نکردیم!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، هادی طحان نظیف در حاشیه برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران در پاسخ به پرسشی درباره ادعای مطرح شده در خصوص عدم احراز صلاحیت آیت الله امامی‌کاشانی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: آیت‌الله امامی کاشانی از بزرگان انقلاب اسلامی هستند و بعد از بررسی و تایید صلاحیت ایشان اعلام شد که به دلیل وضعیت جسمانی از حضور در این انتخابات انصراف دادند.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره سرنوشت بررسی طرح‌های شفافیت و عفاف و حجاب در شورای نگهبان گفت: ما این طرح را دریافت کردیم و در نوبت رسیدگی شورای نگهبان قرار دارد، اما هنوز گزارش طرح عفاف و حجاب را دریافت نکردیم.

خبر مرتبط
توضیح شورای نگهبان درباره عدم انتشار دلایل رد صلاحیت افراد

اقتصادنیوز: سخنگوی شورای نگهبان درباره علت عدم انتشار دلایل رد صلاحیت افراد توضیح داد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تعداد افرادی که توسط هیات‌های نظارت تایید صلاحیت شده بودند، اما صلاحیت آن‌ها توسط شورای نگهبان رد شده است، اظهار کرد: حدود چهار هزار نفر از کسانی که صلاحیت آن‌ها مورد تایید هیات‌های نظارت قرار نگرفته بود به تایید شورای نگهبان رسید و همچنین صلاحیت تعداد ۲۰۰ نفر از کسانی که توسط هیات‌های نظارت تایید شده بودند، بر اساس اسنادی که در اختیار شورای نگهبان قرار گرفت توسط شورای نگهبان رد شد و شورای نگهبان تا فردا مهلت دارد تا نتیجه شکایت افراد را اعلام کند.

طحان نظیف در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: پیشتر نیز اعلام کردم که حدود ۹۵ درصد از این افراد به دلیل عدم احراز شرایط علمی صلاحیت‌شان مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که دلیل رد صلاحیت روسای جمهور پیشین در انتخابات‌ها چیست؟ عنوان کرد: این موضوع عمومیت ندارد. ما برای هر انتخاباتی شرایطی داریم و بار‌ها نیز گفته‌ایم که در هر دوره‌ای صلاحیت افراد را بررسی می‌کنیم. در کشور ما نظارت وجود دارد و هیچ کسی مصون از قانون و نظارت نیست.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: اینکه یک فرد یک بار تایید شده لزوما به این معنا نیست که مرتبه بعدی نیز تایید صلاحیت شود. ما در شورای نگهبان داوطلب ریز و درشت و داوطلب درجه یک و دو و ویژه نداریم بلکه همه داوطلبان برای ما یکی هستند و هیچ دوگانه‌ای نداریم چراکه افراد در برابر قانون برابرند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید