وزیر خارجه بلژیک:

مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم اسرائیل

کدخبر: ۶۲۹۲۶۳
اقتصادنیوز: وزیر خارجه بلژیک ضمن اینکه ادعا کرد به دنبال صلح است گفت: در اتحادیه اروپا توافقی برای اعمال تحریم‌ها علیه رژیم صهیونیستی وجود ندارد.
مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حاجا لهبیب در حاشیه شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ در مصاحبه‌ای به الجزیره تایید کرد که در اتحادیه اروپا توافقی برای اعمال تحریم‌ها علیه رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

الجزیره در این مصاحبه به وزیر خارجه بلژیک گفت که چرا رژیم صهیونیستی به دلیل جنگ ویرانگر خود در نوار غزه که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار غیرنظامی شد، مجازات نشده است اما نیروهای یمنی برای دفاع از مردم غزه مجازات شدند؟

وزیر امور خارجه بلژیک بر موضع روشن بلژیک از ابتدا که خواستار بازگشت به آرامش، جستجوی راه‌حل‌هایی برای بحران کنونی و ارائه کمک‌های بشردوستانه و آزادی اسرا است، تاکید کرد.

خبر مرتبط
اعتراض شهروندان انگلیسی به منع تحریم اسرائیل

اقتصادنیوز: شهروندان انگلیسی که حامی فلسطین و خواستار تحریم و بایکوت اسرائیل هستند، با تظاهرات مقابل پارلمان این کشور مخالفت خود را با رای جدید این پارلمان اعلام کردند.

او افزود: ما خواستار بازگشت به مذاکرات و برگزاری کنفرانس ویژه صلح برای منطقه هستیم. اتحادیه اروپا از همه طرح‌های صلح در منطقه حمایت می‌کند.

او نگرانی خود را ابراز کرد که اگر به این وضعیت رسیدگی نشود، ممکن است اوضاع بدتر شود، زیرا آنچه در غزه اتفاق می‌افتد به بسیاری از مسائل دیگر مرتبط است و این جنگ در جا‌های مختلف بازتاب دارد.

لهبیب همچنین با اشاره به لزوم بهره‌گیری از شتاب سیاسی کنونی برای حل این بحران، عدم دستیابی به راه‌حل‌ها را شکستی تلخ برای همه کشور‌های جهان دانست. او از همکاران خود یعنی وزرای خارجه همه کشور‌ها خواست تا به راه حلی برای آتش بس دائمی دست یابند.

 اظهارات وزیر خارجه بلژیک با توجه به تشدید تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و در بحبوحه افزایش درخواست‌های بین‌المللی برای توقف جنگ و از سرگیری گفتگو‌ها و مذاکرات برای دستیابی به آتش‌بس دائمی بیان می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید