سفر اسماعیل هنیه به قاهره/محور مذاکرات اعلام شد

کدخبر: ۶۲۹۶۵۶
اقتصادنیوز: رییس دفتر سیاسی حماس امروز در رأس هیاتی به قاهره سفر می‌کند.
سفر اسماعیل هنیه به قاهره/محور مذاکرات اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، منابع ویژه اعلام کردند که اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس امروز در راس هیاتی به قاهره سفر می‌کند.

خلیل الحیه از رهبران حماس یکی دیگر از اعضای این هیات است. محور مذاکرات این هیات در قاهره، احتمالا در خصوص مذاکرات صورت گرفته در چارچوب آتش بس و تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی است.

خلیل الحیه دیشب در اظهاراتی رسانه‌ای ۳ شرط اصلی برای پیشبرد مذاکرات مطرح کرده و گفت که حماس تحت هیچ شرایطی زیر بار فشارهای سیاسی و نظامی اشغالگران نمی‌رود. در حالی که اشغالگران بازگشت آوارگان و عقب‌نشینی از نوار غزه را رد می‌کنند نمی‌توان به توافق دست یافت. دست اشغالگران تنها با ۳ شرط به اسیرانشان می‌رسد؛ امدادرسانی به غزه، توقف جنگ و تبادل اسرا.

خبر مرتبط
رایزنی اسماعیل هنیه با رئیس حزب کارگران برزیل درباره جنگ غزه

اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی حماس با رئیس حزب کارگران برزیل و هیأت همراه وی دیدار کرد و به بررسی جنگ غزه پرداخت.

وی ادامه داد: نتانیاهو خواهان بازگرداندن اسیران اشغالگران نیست؛ بلکه هدف او کشتار آنان برای به درازا کشیدن جنگ و در پی آن نجات خودش است.

الحیه افزود: اشغالگران در تحقق هدف‌هایشان مبنی بر بازگرداندان اسیران و از بین‌بردن مقاومت شکست خوردند. اشغالگران هفته گذشته از آنچه در قالب چارچوب توافق به ما ارایه شد پا پس کشیدند. پیشنهادی که از سوی اشغالگران ارایه شد هیچ تضمینی برای توقف جنگ و عقب‌نشینی از نوار غزه را در بر نمی‌گرفت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید