این کشور به ناتو می‌پیوندد/پوتین آمادگی صلح ندارد

کدخبر: ۶۳۰۴۸۰
اقتصادنیوز: دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تأکید کرد: اوکراین به ناتو خواهد پیوست و هدف ولادیمیر پوتین برای تسلط بر اوکراین تغییر نکرده است.
این کشور به ناتو می‌پیوندد/پوتین آمادگی صلح ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ینس استولتنبرگ در دومین سالگرد آغاز جنگ روسیه با اوکراین در یک پیام تصویری نوشت: وضعیت در میدان جنگ همچنان بسیار خطیر است. هدف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای تسلط بر اوکراین تغییر نکرده و هیچ نشانه ای مبنی بر آماده شدن او برای صلح وجود ندارد.

وی افزود: نباید دلسرد شویم. اوکراین بارها و بارها ورزیدگی و عزم جزم را از خود نشان داده است.

خبر مرتبط
ناتو به اوکراین اختیار داد/ حمله کی‌یف به عمق روسیه جنگنده های اف-‌۱۶ ناتو؟

اقتصادنیوز: دبیرکل بلوک ناتو گفت، اوکراین در استفاده از جنگنده‌های اف-۱۶ که از ناتو دریافت می‌کند، علیه اهداف نظامی «در داخل روسیه» یا فراتر از مرزهای ادعا شده کی‌یف، آزاد خواهد بود.

استولتنبرگ به وعده‌های اخیر "میلیاردها دلاری" کمک ‌های نظامی کشورهای عضو ناتو اشاره کرد و گفت: این کمک ها شامل مهمات توپخانه، پدافند هوایی، قایق ‌های جنگی، تجهیزات و قطعات یدکی جنگنده های F-۱۶، هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات مین روبی شده و حمایت های بیشتری نیز در راه است.

استولتنبرگ گفت که رئیس جمهوری روسیه جنگ را برای بستن راه عضویت کی‌یف در ناتو آغاز کرد و افزود: اما او دقیقاً به نتیجه عکس آن دست یافته است. اوکراین اکنون بیش از هر زمان دیگری به (عضویت در) ناتو نزدیک شده است.

دبیرکل ناتو گفت: اوکراین به ناتو خواهد پیوست. تا آن روز، ناتو برای امنیت خود و اوکراین همچنان در کنار کی‌یف خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • «اقتصادنیوز» گزارش می‌دهد؛

      اقتصادنیوز: بازار طلا و سکه بعد از تعطیلات عید نوروز تحت تاثیر اخبار خاورمیانه بار دیگر نوسان هیجانی را تجربه کرد. در…

    کارگزاری مفید