انتقاد گوترش از رویکرد شورای امنیت درباره غزه و اوکراین

کدخبر: ۶۳۰۸۴۵
اقتصادنیوز: دبیرکل سازمان ملل گفت: عدم اتحاد شورای امنیت در مورد غزه و اوکراین، اقتدار آن را تضعیف کرده است. شورای امنیت به اصلاحات جدی در ترکیب و بستر کاری خود نیاز دارد.
انتقاد گوترش از رویکرد شورای امنیت درباره غزه و اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت: ما «نمی‌توانیم» و «نباید» نسبت به نقض مکرر و وحشتناک حقوق بشر و حقوق بین‌المللی بی‌احساس باشیم. عدم اتحاد شورای امنیت در مورد غزه و اوکراین، اقتدار آن را تضعیف کرده است. شورای امنیت به اصلاحات جدی در ترکیب و بستر کاری خود نیاز دارد.

خبر مرتبط
گوترش:جهان به سمت هرج و مرج پیش می‌رود

اقتصادنیوز: دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه هشدار داد که جهان در حال ورود به دوران هرج و مرج است.

گوترش که نشست سران کشورهای جهان در مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر را فرصتی برای چنین تعهد مجددی می‌داند، می‌گوید: ما فورا به تعهد جدیدی به همه حقوق بشر نیاز داریم.

دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: هیچ چیز مجازات دسته‌جمعی مردم فلسطین را توجیه نمی‌کند. قوانین بین‌المللی بشردوستانه در معرض تهدید است و ده ها هزار غیرنظامی در غزه کشته می‌شوند. کمک‌های بشردوستانه به غزه ناکافی است و جلوگیری از توزیع آن بر میلیون‌ها ساکن غزه تأثیر می‌گذارد. نقش آنروا در توزیع کمک در داخل غزه ضروری است.

خبر مرتبط
جنگ غزه؛ محور گفتگوی گوترش با نخست وزیر قطر

اقتصادنیوز: دبیرکل سازمان ملل با نخست وزیر قطر در نیویورک دیدار و درباره وضعیت سرزمین‌های اشغالی فلسطین گفت‌وگو کرد.

وی تاکید کرد: حمله همه‌جانبه اسرائیل به رفح، آخرین میخ را بر تابوت برنامه‌های کمک‌رسانی خواهد زد. من خواستار آتش‌بس فوری و آزادی گروگان‌ها هستم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید