پاسخ مکرون به درخواست کی‌یف/پیامدهای شکست روسیه

کدخبر: ۶۳۱۰۳۷
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: ما تقاضای ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین را برای افزایش حمایت‌های خود شنیدیم و بر این باوریم شکست روسیه برای امنیت و ثبات در اروپا ضروریست.
پاسخ مکرون به درخواست کی‌یف/پیامدهای شکست روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، امانوئل مکرون گفت: ما در نشست حمایت از اوکراین با حضور 21 رییس دولت و کشور و چهار نماینده در سطح وزارتخانه گردهم آمده ایم.

مکرون گفت: ما در ابتدای این نشست تقاضای ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین را برای افزایش حمایت های خود شنیدیم. ما بر این باوریم که شکست روسیه برای امنیت و ثبات در اروپا ضروریست.

خبر مرتبط
اعلام آمادگی پاریس برای حمایت از کی‌یف/کمپ آموزشی فرانسه برای سربازان اوکراینی

اقتصادنیوز: وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد که این کشور در سال میلادی جاری، ۷ تا ۹ هزار سرباز اوکراینی دیگر را آموزش خواهد داد.


رییس جمهور فرانسه افزود: افراد بسیاری که امروز می گویند هرگز هرگز، همان کسانی هستند که 2 سال پیش می گفتند تانک هرگز هرگز، هواپیما هرگز هرگز، موشک دوربرد هرگز هرگز. من یادآوری می کنم 2 سال پیش بسیاری گرد همین میز گفته بودند ما کیسه خواب و کلاه می دهیم اما حالا می گویند هرچه سریع تر باید تانک و موشک در اختیار اوکراین قراردهیم. این موضوع گفتگوهای امشب ماست. بنابراین همه چیز برای رسیدن به اهداف ما امکان پذیر است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید