حادثه برای کابل‌های اینترنت سواحل یمن/قطع اینترنت مناطق جنگی

کدخبر: ۶۳۱۰۹۳
اقتصادنیوز: کابل‌های اینترنت زیر دریا در سواحل یمن که اروپا را به هند وصل می‌کند دچار اختلال شد.
حادثه برای کابل‌های اینترنت سواحل یمن/قطع اینترنت مناطق جنگی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طبق گزارشی که آژانس آمریکایی بلومبرگ منتشر کرده است، کابل‌های اینترنت زیر دریا در سواحل یمن که اروپا را به هند وصل می‌کند دچار اختلال شده‌اند و شرکت مخابراتی صاحب آن‌ها باید راهی برای تعمیر آن‌ها در این منطقه جنگی بیابد.

پرینش پادایاچی، مدیر ارشد دیجیتال Seacom Ltd، شرکت آفریقای جنوبی مسئول کابل، در مصاحبه با بلومبرگ در روز دوشنبه، گفت که این شرکت در روز شنبه، ۲۴ فوریه، یک نقص در کابل کشف کرد. تخمین زده می‌شود که این نقص در آب‌هایی با عمق بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ متر، در منطقه‌ای که یمن عملیات خود را علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد، رخ داده است.

خبر مرتبط
تغییر معادلات یمن در دریای سرخ، خلیج عدن و تنگه باب المندب

اقتصادنیوز: این روزها آمریکا دومین شکست دریایی خود را بعد از جنگ جهانی دوم در حالی تجربه می‌کند که خبرهای تازه‌ای از ورود یمن به فاز جدید جنگ منتشر شده و ابهامات زیادی را پیش روی آمریکایی‌ها قرار داده است.

این حادثه ضعف زیرساخت‌های حیاتی دریایی را به ویژه در دریای سرخ نشان می‌دهد که شامل تقریباً ۱۶ سیستم کابلی است که اروپا را از طریق مصر به آسیا متصل می‌کند. به گفته پادایاچی، در حالی که Seacom توانست به سرعت اتصالات اینترنت را به کابل‌های جایگزین تغییر مسیر دهد، اکنون باید راهی برای حل مشکل تعمیر کابل در یک منطقه جنگی پیدا کند.

این شرکت در حال همکاری با شرکت تعمیر کابل متعلق به شرکت مخابرات امارات برای بررسی چگونگی ایمن سازی کشتی است که آسیب را ترمیم می‌کند و اینکه آیا این کشتی به اسکورت نظامی یا مسلح نیاز دارد یا خیر. 

یمنی‌ها قبلا در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بودند که اگر رفتار خصمانه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی ادامه داشته باشد، احتمال قطع شدن اینترنت نیز وجود دارد، اما اکنون هیچ نشانه‌ای دال بر دست داشتن آن‌ها در این اختلال وجود ندارد.

به گفته کمیسیون بین‌المللی حفاظت از کابل، عمده خرابی‌های کابل‌ها ناشی از کشیدن وسایل ماهیگیری مانند تور‌های ترال یا لنگر‌ها در امتداد کف دریا است. آن‌ها اکنون اعلام کردند که نمی‌دانند آیا کسی کابل را قطع کرده است یا نه این اتفاق به صورت غیرعمدی بوده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۹ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید