خبر خوبی که هواشناسی به تهرانی‌ها داد/ منتظر بارش باشید

کدخبر: ۶۳۱۴۵۷
اقتصادنیوز: امروز در شمال‌شرق، شرق، جنوب‌شرق، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و فردا (جمعه) در شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد شدید گاهی سبب خیزش گردوخاک می‌شود.
خبر خوبی که هواشناسی به تهرانی‌ها داد/ منتظر بارش باشید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و بررسی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، امروز (پنجشنبه ۱۰ اسفند) با توجه به فعالیت سامانه بارشی، در نیمه شرقی و مناطقی از مرکز کشور بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش‌ها در جنوب استان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان خواهد بود. امروز همچنین به‌تدریج در نوار غربی و جنوبی کشور آسمان صاف خواهد شد.

فردا (جمعه ۱۱ اسفند) در نوار شرقی کشور وزش باد شدید و کاهش نسبی دما رخ خواهد داد و در شرق خراسان رضوی بارش برف ادامه خواهد داشت که به تدریج سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

خبر مرتبط
پیش‌بینی هواشناسی تا پایان هفته/ بارش‌ها تا کی ادامه دارد؟

اقتصادنیوز: اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد که طی چهار روز آینده آسمان استان ابری گاهی نیمه ابری مه رقیق و با فعالیت متناوب سامانه بارشی تا پنجشنبه ۱۰ اسفند همراه است.

روز شنبه (۱۲ اسفند) در شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد تداوم دارد و در نیمه غربی کشور جوی آرام همراه با روند افزایش دما پیش‌بینی شده است که آسمان غالب مناطق کشور صاف و آفتابی خواهد بود.

روز یکشنبه (۱۳ اسفند) در نیمه شرقی کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما رخ می‌دهد و در این روز در دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی واقع در غرب، جنوب‌غرب، برخی نقاط شمال‌غرب و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه (۱۴ اسفند) با گذر موج تراز میانی جو از نیمه جنوبی کشور، در غرب، جنوب‌غرب، مناطقی از مرکز، جنوب‌، شرق، جنوب‌شرق کشور ابرناکی، رگبار باران و در ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد.

روز سه‌شنبه (۱۵ اسفند) در شرق استان‌های کرمان و هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان بارندگی و وزش باد انتظار می‌رود و بعدازظهر این روز این موج از جنوب‌شرق کشور خارج خواهد شد.

وزرش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک

امروز در شمال‌شرق، شرق، جنوب‌شرق، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و فردا (جمعه) در شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد شدید گاهی سبب خیزش گردوخاک می‌شود.

امروز در نیمه غربی و فردا در نیمه شرقی کشور کاهش دما پیش‌بینی شده است که از روز شنبه تا اواخر هفته آینده روند افزایش نسبی دما در غالب مناطق کشور رخ خواهد داد.

خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان امروز و دریای عمان روز جمعه مواج است.

بارش پراکنده در پایتخت

آسمان تهران امروز قسمتی ابری تا نیمه‌ابری گاهی همراه با بارش پراکنده و به تدریج کاهش ابر پیش‌بینی شده است که در بعضی ساعات ورزش باد شدید رخ خواهد داد. امشب نیز آسمان تهران صاف تا قسمت ابری در بعضی ساعات همراه با ورزش باد است.

فردا نیز آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت همراه وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. کمینه و بیشینه دمای هوا در پایتخت امروز ۲- و مثبت ۵ درجه سانتی‌گراد است که به تدریج در روزهای آینده افزایش دما را خواهیم داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی