آخرین وضعیت سلامت جو بایدن پس از حضور در بیمارستان/ کاخ سفید توضیح داد

کدخبر: ۶۳۱۵۰۰
پزشک کاخ سفید پس از انجام آزمایش‌های مربوطه و بررسی‌های جسمانی رئیس‌جمهور آمریکا گفت «جو بایدن» برای ادامه وظایفش «آمادگی دارد» و می‌تواند همه مسئولیت‌هایش را «بدون نیاز به معافیت یا مساعدت به طور کامل انجام دهد.»
آخرین وضعیت سلامت جو بایدن پس از حضور در بیمارستان/ کاخ سفید توضیح داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «مدیریت برنامه‌ریزی و انرژی» جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا از مسائل کلیدی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده به شمار می‌رود و به دغدغه‌ای برای رای‌دهندگان آمریکایی بدل شده زیرا او در صورت انتخاب مجدد برای رئیس‌جمهوری در پایان دوره خدمتش ۸۶ ساله خواهد شد.

طبق گزارش تلویزیون اسکای نیوز، «جو بایدن» به عنوان پیرترین رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به سن خود با لحنی طنزآمیز گفت: آن‌ها فکر می‌کنند که من بسیار جوان به نظر می‌رسم!

خبر مرتبط
خودداری بایدن و هریس از ملاقات با بارزانی/ پیام کاخ سفید چه بود؟

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور ایالات متحده و معاون او از دیدار با نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق سر باز زدند.

این اظهارات کوین اوکانر درحالی مطرح می‌شود که پیش از آن «رونی جکسون» پزشک سابق کاخ سفید طی مصاحبه‌ای با فاکس نیوز با اشاره به وضعیت جسمی و روحی جو بایدن بیان کرد: زوال عقلی جو بایدن سریعا رو به وخامت پیش می‌رود و او از پس انجام وظایف ریاست‌جمهوری برنمی‌آید. این کاری طاقت‌فرسا هم به لحاظ ذهنی و هم به لحاظ فیزیکی است. این مرد (جو بایدن) نمی‌تواند کارهایش را انجام دهد.

«کارین ژان پی‌یر» سخنگوی کاخ سفید هم با اشاره به وضعیت جسمانی و مراقبت‌های مربوط به رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: دکتر اوکانر و بایدن آزمون‌های ارزیابی شناختی را لازم نمی‌بینند زیرا رئیس‌جمهور بایدن هر روز این این تست‌ها را انجام می‌دهد.

جو بایدن در تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۲۳ (۲۹ آبان) ۸۱ ساله شد. او عنوان «پیرترین رئیس‌جمهوری آمریکا» را به خود اختصاص داده است. هنگامی که او رئیس‌جمهور شد، ۷۸ساله بود و اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ پیروز شود، پایان دوره‌اش ۸۶ ساله خواهد شد. وی پیشتر اذعان کرده بود که متوجه سن بالای خود است اما قصد شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ را دارد زیرا «دونالد ترامپ می‌خواهد دموکراسی آمریکا را نابود کند.»

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی