واکنش بورل به کشتار مردم غزه/باز هم شوکه شدم!

کدخبر: ۶۳۱۶۴۰
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تأکید کرد: کشتار دوباره گروهی از مردم مستاصل غزه، در زمانی که منتظر کمک های بشردوستانه بودند مرا بار دیگر شوکه کرد.
واکنش بورل به کشتار مردم غزه/باز هم شوکه شدم!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جوزپ بورل با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: کشتار دوباره گروهی از مردم مستاصل غزه، در زمانی که منتظر کمک های بشردوستانه بودند مرا بار دیگر شوکه کرد. چنین کشتارهایی غیرقابل قبول هستند.

ده‌ها فلسطینی روز پنجشنبه در اطراف کاروان کمک رسانی در شمال غزه کشته شدند.

خبر مرتبط
اعتراف سنگین بورل درباره جنگ اوکراین و غزه

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعتراف کرد که سلطه کشورهای غربی بر جهان پایان یافته است.

مقامات بهداشتی غزه می‌گویند که حداقل ۱۰۴ فلسطینی بر اثر حمله رژیم اشغالگر به کاروان کمک رسانی کشته شدند و به این ترتیب، تعداد تلفات فلسطینی‌ها در طول پنج ماه جنگ به بیش از ۳۰ هزار نفر رسید.

در پاسخ به بیش از هفت دهه جنایات رژیم صهیونیستی، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم‌ قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۸ فروردین

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید