روسیه تحریم شد

کدخبر: ۶۳۱۶۵۷
اقتصادنیوز: استرالیا امروز(جمعه) اعلام کرد، تحریم‌های بیشتری علیه سه مقام زندان روسیه به دلیل ارتباط ادعایی آنها با قتل الکسی ناوالنی، اپوزیسیون این کشور اعمال کرده است.
روسیه تحریم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ۲۶ فوریه سال جاری میلادی کانبرا تحریم‌های مالی و ممنوعیت مسافرتی را علیه هفت تن از مقام‌های زندانی که الکسی ناوالنی، مخالف کرملین در آن کشته شد، وضع کرد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه کانبرا آمده است: استرالیا تحریم‌های جدید اقتصادی و ممنوعیت مسافرتی علیه سه مقام روس دیگر مرتبط با مرگ ناوالنی وضع کرده است.

۱۶ فوریه ۲۰۲۴، مقام‌های ندامتگاه روسیه اعلام کردند ناوالنی در زندان درگذشته و علت مرگ او هم هنوز در دست بررسی است.

خبر مرتبط
دیدار بایدن با خانواده الکسی ناوالنی

رئیس جمهوری آمریکا با همسر و دختر آلکسی ناوالنی دیدار کرد.

در ژانویه ۲۰۲۱، این چهره مخالف کرملین و مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه همزمان با ورودش به فرودگاه مسکو پس از بازگشت از آلمان بازداشت شد؛ وی برای دریافت درمان ناشی از مسمومیت ادعایی در روسیه به آلمان رفته بود.

در فوریه همان سال، دادگاهی در روسیه حکم حبس تعلیق ناوالنی را که در سال ۲۰۱۴ و در پرونده تقلب لغو کرد و وی به دو سال و نیم حبس محکوم شد.

در اوت گذشته میلادی، ناوالنی به اتهام افراط گرایی به ۱۹ سال حبس محکوم شد. در آن زمان ناوالنی ۴۷ ساله در حال گذراندن حبس خود در پرونده‌های تقلب، اختلاس و اهانت به دادگاه بود. او هیچکدام از آن اتهامات را گردن نگرفته بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید