فاجعه ضدانسانی اسرائیل در بیمارستان غزه/اتاق عمل یک بیمارستان تعطیل شد

کدخبر: ۶۳۱۶۸۲
اقتصادنیوز: سرپرست بیمارستان «العوده» غزه از تعطیل شدن اتاق عمل این بیمارستان به دلیل کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی خبر داد.
فاجعه ضدانسانی اسرائیل در بیمارستان غزه/اتاق عمل یک بیمارستان تعطیل شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد صالحه به شبکه الجزیره قطر گفت: به رغم کمبود شدید امکانات و تجهیزات پزشکی، مقامات رژیم اشغالگر اسرائیل با ورود هرگونه کمک پزشکی به غزه مخالفت کردند.

وی افزود: به همین دلیل ما نتوانستیم بر روی مجروحان بمباران خیابان الرشید، عمل جراحی انجام دهیم.

سرپرست بیمارستان العوده غزه اظهار داشت: انجام عمل های جراحی در این بیمارستان به دلیل نبود امکانات به تعویق افتاده است.

خبر مرتبط
آمریکا فورا در مساله غزه دخالت کند

یک سناتور آمریکایی تاکید کرد که ایالات متحده باید فوراً در مساله غزه مداخله و به صورت مستقیم به نیازمندان غزه کمک کند.

ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل دیروز (پنجشنبه) در جنایتی وحشیانه فلسطینی‌هایی را که در خیابان الرشید در غرب شهر غزه منتظر دریافت کمک‌های بشردوستانه بودند هدف قرار داد و ده‌ها تن از آن‌ها را به شهادت رساند.

شبکه خبری المیادین گزارش داد که در این کشتار دست کم ۱۰۰ نفر شهید و حدود هزار نفر مجروح شدند.

در این پیوند، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دیروز در واکنش به کشتار شهروندان فلسطینی در خیابان الرشید غزه اعلام کرد که کشتار فجیع غزه که در تاریخ جنایات جنگی بی‌سابقه است، در چارچوب جنگ گرسنگی و آوارگی علیه ملت ما صورت می‌گیرد.

جنبش حماس از اتحادیه عرب و شورای امنیت خواست تا به سرعت تشکیل جلسه دهند و این رژیم جنایتکار را ملزم به توقف نسل کشی فلسطینیان کنند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در واکنش به جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها در قتل عام فلسطینی‌هایی که در خیابان الرشید شهر غزه منتظر دریافت کمک‌های انسانی بودند، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایت اخیر رژیم اشغالگر اسرائیل در خیابان الرشید بیانگر حجم جنایاتی است که این رژیم نازی به آن رسیده است.

جهاد اسلامی افزود که ما دولت بایدن و دولت‌های غربیِ حامی این موجودیت اشغالگر و همه کشورهایی که در قبال این حجم از توحش صهیونیست‌ها ساکت مانده‌اند به ویژه رژیم‌های عربی را مسئول می‌دانیم.

جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: این کشتارها تنها موجب تقویت صلابت و اراده مردم ما در مقابله با ماشین کشتار رژیم صهیونیستی و تقویت پایبندی مقاومت به مواضع خود می‌شود.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ در پاسخ به بیش از هفت دهه جنایات رژیم صهیونیستی، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی