مقام اسرائیلی: ماه رمضان حذف شود!

کدخبر: ۶۳۱۶۹۲
اقتصادنیوز: وزیر میراث رژیم صهیونیستی گفت: اصطلاحی که ماه رمضان نامیده می‌شود باید پاک شود و ترس ما از این ماه باید از بین برود.
مقام اسرائیلی: ماه رمضان حذف شود!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، میخای الیاهو به رادیو ارتش گفت: اصطلاحی که ماه رمضان نامیده می‌شود باید پاک شود و همچنین ترس ما از این ماه باید از بین برود.

الیاهو وزیری از حزب راست افراطی «قدرت یهود» به ریاست ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی است.

الیاهو به خاطر اظهارات افراطی خود علیه فلسطینی‌ها از جمله درخواستش برای انداختن بمب هسته‌ای بر فلسطینیان در نوار غزه شناخته می‌شود.

خبر مرتبط
واکنش لبنان به قتل‌عام در خیابان الرشید/درخواست برای مجازات اسرائیل

اقتصادنیوز: وزارت خارجه لبنان خواستار تشکیل کمیته تحقیقات بین‌المللی برای تعیین مسئولیت‌ها و جلوگیری از فرار عامل جنایت شنیع دیروز علیه مردم فلسطین در خیابان الرشید غزه از محاکمه و مجازات شد.

اخیراً افشای اطلاعات امنیتی رژیم صهیونیستی حاکی از ترس از التهاب اوضاع در کرانه باختری و قدس اشغالی در ماه رمضان بوده‌ که در نتیجه جنگ اسرائیل علیه غزه و محدودیت‌هایی که دولت تل‌آویو در نظر دارد برای مسجد الاقصی در ماه رمضان اعمال کند، مطرح شده‌است.

رونن بار، رئیس شین بت از رهبری سیاسی خواست تا در مورد محدودیت‌های بیت‌المقدس در ماه رمضان سریع تصمیم بگیرند.

به گزارش شبکه ۱۳ عبری، رئیس شین بت هشدار داد که ابهام در مورد محدودیت‌های بیت‌المقدس در ماه رمضان خطرناک است و به وخامت اوضاع منجر می‌شود.

رسانه‌های عبری می‌گویند که دولت آمریکا بر تل‌آویو فشار می‌آورد تا با حماس در مورد تبادل اسرا و آتش‌بس در غزه قبل از ماه رمضان که حدود ۱۰ روز دیگر آغاز می‌شود، به توافق برسد.

عصر پنجشنبه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که «خیلی زود» است که بگوییم تل‌آویو بر سر توافق تبادل اسرا با حماس به توافق رسیده‌است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۵ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید