لبنان تهدید کرد/اسرائیل آتش‌بس را می‌پذیرد؟

کدخبر: ۶۳۱۹۳۴
اقتصادنیوز: وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان گفت: بهتر است اسرائیل با حزب‌الله بازی نکند و اسرائیل این را به خوبی می‌داند.
لبنان تهدید کرد/اسرائیل آتش‌بس را می‌پذیرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان امروز شنبه در جلسه‌ای در همایش دیپلماتیک آنتالیا اظهار کرد: لبنان نشانه‌هایی از اسرائیل دریافت کرده مبنی بر اینکه با آتش‌بس مخالفت خواهد کرد و «در صورت وقوع جنگ ۲ طرف نابود خواهند شد».

بوحبیب گفت: از طریق قدرت‌های غربی پیام‌های متعددی ارسال کردیم، ما خواستار برقراری آتش‌بس شدیم، اما اسرائیل می‌گوید آتش‌بس را نمی‌خواهد.

خبر مرتبط
مذاکره بایدن با امیر قطر و رئیس جمهور مصر درباره آتش بس در غزه

اقتصادنیوز: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در تماس‌های تلفنی جداگانه با همتایان مصری و قطری خود درخصوص جنایت اخیر رژیم صهیونیستی و لزوم آتش بس فوری در غزه گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان افزود: ما اکنون بر سر دوراهی هستیم، بله می‌ترسیم اما اسرائیل تصور نکند که می‌تواند به لبنان بیاید گویی به تفرجگاه آمده و جنگ را آغاز کند، این جنگ در حقیقت جنگی منطقه‌ای خواهد بود، بهتر است که با حزب‌الله بازی نکند و اسرائیل این را به خوبی می‌داند، ما نگران هستیم که کشورمان ویران شود اما (اسرائیل) نیز خسارت خواهد دید.

او همچنین تاکید کرد که گزارش‌هایی دریافت کرده دال بر اینکه «اسرائیل می‌خواهد شرایط مرزی را در مذاکرات مورد مناقشه قرار دهد».

این در حالی است که امروز پهپاد رژیم صهیونیستی یک خودرو را در مسیر «الناقوره» در منطقه «الحمرا» واقع در جنوب لبنان هدف قرار داد که تعدادی از نیروهای حزب‌الله لبنان در این حمله شهید و زخمی شدند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید