جزئیات دیدار اردوغان و اسد در روسیه محرمانه ماند/پوتین به ترکیه می‌رود؟

کدخبر: ۶۳۱۹۴۲
اقتصادنیوز: دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد هیچ اطلاعی از طرح‌ها برای برگزاری دیدار میان اردوغان و اسد در مسکو ندارد.
جزئیات دیدار اردوغان و اسد در روسیه محرمانه ماند/پوتین به ترکیه می‌رود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک منبع در دفتر ریاست جمهوری ترکیه تصریح کرد که آنکارا هیچ اطلاعاتی درباره طرح‌ها برای برگزاری نشستی در مسکو میان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور و بشار اسد، رئیس جمهور سوریه ندارد.

پیشتر روزنامه «ایدینلیک» چاپ ترکیه نوشت احتمالا اردوغان و اسد در آینده نزدیک به دعوت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مسکو با هم دیدار می‌کنند.

این روزنامه چاپ ترکیه در ادامه نوشت تاریخ این دیدار پس از سفر پوتین به ترکیه که آن هم هنوز تاریخش مشخص نشده، تعیین خواهد شد.

پیش از این «الکساندر کینشاک» مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه روسیه هشتم فوریه تصریح کرد که روسیه، ترکیه و سوریه را به استمرار رایزنی‌های امنیتی در چارچوب عملیات عادی‌سازی تشویق کرد.

کیشناک گفت: ما با شرکای ایرانی خود دو طرف سوری و ترکیه‌ای را به تداوم رایزنی‌ها از طریق دستگاه‌های امور خارجه و امنیتی با هدف دستیابی به توافقنامه‌های فراگیری که در آنها نگرانی‌های دو طرف در نظر گرفته شده، تشویق می‌کنیم.

این مسؤول وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: گفت‌وگوی سازنده به ایجاد شرایط برای عادی‌سازی دائمی در سوریه و همسایگان آن کمک خواهد کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید