2 هزار روستای سیستان و بلوچستان غرق شد/تخریب کامل 500 واحد

کدخبر: ۶۳۱۹۴۶
اقتصادنیوز: معاون امور بازسازی بنیاد مسکن گفت: حدود 2 هزار روستا و چندین شهرستان در استان سیستان و بلوچستان درگیر سیل شدند.
2 هزار روستای سیستان و بلوچستان غرق شد/تخریب کامل 500 واحد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  گفت: مجید جودی افزود: اکیب اعزامی بنیاد مسکن از ۱۲۵ روستای مناطق سیل زده بازدید کرده است. هم اکنون دسترسی به بیش از دو سوم روستاها و شهرستان ها به دلیل آبگرفتگی های فراوان امکانپذیر نیست.

وی بیان‌داشت: بازدید و ارزیابی‌های اولیه از مناطقی که بازگشایی شده‌اند، نشان می‌دهد ۵۰۰ واحد به‌طور کامل تخریب شده و باید از نو ساخته شوند.

جودی با اعلام استقرار تیم‌های امدادرسانی به همراه تجهیزات و ماشین‌آلات بنیاد مسکن در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان، گفت: هنوز بخش عمده‌ای از مناطقی که تحت تاثیر سیلاب استان قرار داشتند درگیر آبگرفتگی‌های گسترده و سیلاب هستند و ارزیابی دقیق میزان خسارت‌ها به واحدهای مسکونی بعد از فروکش کردن سیلاب امکان‌پذیر است.

خبر مرتبط
سیل در این شهر فاجعه آفرید

اقتصادنیوز: تداوم بارندگی‌های شدید در شهر بندری «گوادر» واقع در ایالت بلوچستان پاکستان و ویرانگری‌های ناشی از سیل باعث شد تا دولت ایالتی وضعیت این شهر را «فاجعه بار» اعلام کند.

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: برآورد این میزان خسارت، ارزیابی‌ها اولیه است و باید ارزیابی‌های بیشتر انجام شده و گزارش تکمیلی و نتیجه نهایی ارائه شود.

به گفته وی، تجهیزات، ماشین‌آلات و همچنین نیروهای امدادی بنیاد مسکن در کنار ستاد مدیریت بحران و دیگر نیروهای امدادی از روز نهم اسفند در منطقه مستقر شد و کمک‌رسانی‌ها در حال انجام است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید