پاسخ لاوروف به پیشنهاد مذاکره /غرب جنگ می‌خواهد

کدخبر: ۶۳۱۹۵۶
اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه گفت: از نظر مذاکره، پیشنهادی جدی به ما داده نشده است.
پاسخ لاوروف به پیشنهاد مذاکره /غرب جنگ می‌خواهد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرگئی لاوروف امروز (شنبه) با اشاره به اظهارات اخیر «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه درباره درگیری مستقیم غرب با روسیه گفت این اظهارات نشان‌دهنده اولویت‌های آشکار غرب است.

او با بیان اینکه غرب فقط به دنبال جنگ است، گفت تنها کافی است به اظهارات مقامات غربی گوش دهید تا دریابید که کشورهای غربی تنها به درگیری و جنگ فکر می‌کنند.

خبر مرتبط
خطابه لاوروف برای غرب/نقشه انزوای روسیه بر آب شد؟

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد: خط مشی کشورهای غربی برای منزوی ساختن و نابودی روسیه دچار شکست کامل شده است.

غرب با منافع مشترک غریب است

او همچنین با اشاره غیرمستقیم به ممانعت آمریکا از تصویب قطعنامه‌های شورای امنیت در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، گفت نباید سازمان ملل را به‌تنهایی برای فقدان هم‌صدایی در صحنه جهانی مسئول دانست.

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مسئولیت این فقدان هماهنگی بر دوش قدرت‌هایی مانند ایالات متحده است که فقط به فکر منافع خود هستند، گفت غرب هنوز برای همکاری و درنظرگرفتن منافع مشترک آماده نیست.

مسکو از ۲۰۲۲ پیشنهادی جدی برای صلح دریافت نکرده است

این دیپلمات ارشد روسیه همچنین گفت از مذاکرات صلح ۲۰۲۲ در استانبول تا امروز، مسکو هیچ پیشنهاد جدی صلحی برای مذاکره با اوکراین دریافت نکرده است.

او در یک نشست خبری در «مجمع دیپلماسی آنتالیا» گفت: «از نظر مذاکره پیشنهادی جدی به ما داده نشده است. منظورم از پیشنهاد جدی پیشنهادی است که منافع مشروع تمام طرفین را در نظر بگیرد. چنین پیشنهادی نداشتیم.»

درعین‌حال، لاوروف گفت روسیه هرگز ایده مذاکرات صلح با اوکراین را رها نکرده و این مسئله بارها از جمله توسط شخص «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه مطرح شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید