موضع سوریه درباره نامزدهای انتخابات در روسیه از زبان بشار اسد

کدخبر: ۶۳۲۲۰۲
اقتصادنیوز: رئیس جمهور سوریه گفت: موضع سوریه درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در روسیه واضح است و دمشق، از نامزدی که در کنار ما با تروریسم جنگیده است، حمایت می کند.
موضع سوریه درباره نامزدهای انتخابات در روسیه از زبان بشار اسد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بشار اسد در گفت‌وگو با شبکه سولوفیوف درباره انتخابات ریاست جمهوری در روسیه اظهار داشت: موضع سوریه درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در روسیه واضح است و دمشق، از نامزدی که در کنار ما با تروریسم جنگیده است، حمایت می کند.

خبر مرتبط
تشکر خاص بشار اسد از پوتین

اقتصادنیوز: رئیس جمهور سوریه تأکید کرد اگر رئیس جمهور روسیه تصمیم مبارزه با تروریسم در سوریه را نمی‌گرفت اکنون تعداد تروریست‌ها در روسیه چند برابر شده بود.

وی افزود: اگر به روسیه به عنوان کشوری که در کنار ما علیه تروریسم جنگید نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد، موضوع انتخابات ریاست جمهوری روسیه بر ما تأثیر خواهد گذاشت و ما نمی توانیم آن را به عنوان یک موضوع داخلی برای آن کشور در نظر بگیریم.

بشار اسد تصریح کرد: شخصی که تصمیم به مشارکت در جنگ و مبارزه با تروریسم در سوریه گرفت برای ما از اهمیت فراوانی برخوردار است.

رئیس جمهور سوریه درباره ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین نیز گفت: او یک بازیگر طنز و فیلم های کمدی است و قبل از ریاست جمهوری در این زمینه فعالیت داشت. اتفاقا در آن زمینه بیش از رهبری اش بر اوکراین، موفق بود.

بشار اسد درباره تأثیر تحریم های اعلام شده توسط زلنسکی علیه وی به طعنه اظهار داشت: این تحریم ها، باعث پریشانی عصبی من شده است!

در ماه مارس سال ۲۰۲۳ رئیس جمهور اوکراین، بشار اسد رئیس جمهور، فیصل مقداد وزیر امور خارجه و حسین عرنوس نخست وزیر سوریه را تحریم کرد.

وزارت امور خارجه اوکراین در ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ نیز، در واکنش به اقدام دمشق در به رسمیت شناختن جمهوری های خلق لوهانسک و دونتسک، از فروپاشی روابط دیپلماتیک با سوریه – بدون قطع روابط کنسولی بین دو کشور خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید