اسپانیا وعده خود را عملی کرد/این اسرائیلی‌ها تحریم شدند

کدخبر: ۶۳۲۳۸۷
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه اسپانیا اعلام کرد که کشورش اقداماتی را برای اعمال تحریم‌ها علیه اولین گروه ۱۲ نفره از شهرک‌نشین اسرائیلی در کرانه باختری آغاز کرد.
اسپانیا وعده خود را عملی کرد/این اسرائیلی‌ها تحریم شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خوزه مانوئل آلبارسف وزیر خارجه اسپانیا در سخنانی در برابر کمیته مشترک پارلمان اتحادیه اروپا، عنوان کرد: قولم مبنی بر اینکه اسپانیا می‌تواند به طور یک‌جانبه برای توقف و اعمال تحریم‌ها علیه شهرک‌نشینان عمل کند، عملی شد.

به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین، وفا، آلبارس همچنین یادآوری می‌کند سکوت و انفعال همیشه به ضرر قربانیان نتیجه می‌دهد.

خبر مرتبط
مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم اسرائیل

اقتصادنیوز: وزیر خارجه بلژیک ضمن اینکه ادعا کرد به دنبال صلح است گفت: در اتحادیه اروپا توافقی برای اعمال تحریم‌ها علیه رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

وزیر خارجه اسپانیا همچنین درخواست کرد مادرید کمک‌های مالی اتحادیه اروپا به آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) را ادامه دهد.

اسپانیا همچنین از دادگاه بین‌المللی دادگستری (ICJ) خواست که پرونده نسل‌کشی علیه رژیم صهیونیستی را تایید کند و انطباق «توافقنامه اتحادیه اروپا و اسرائیل» را با حقوق بشر سازمان ملل و حقوق بشردوستانه بین‌المللی بررسی کند.

آلبارس با تکرار پیشنهاد راه‌حل دو دولتی، تأکید کرد ایجاد کشور فلسطینی با یک کریدور متصل کننده (کرانه باختری به غزه)، با بندر، دسترسی به دریا و به پایتختی قدس شرقی ضروری است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید