بازسازی آسیب‌های سیل در سیستان و بلوچستان آغاز شد

کدخبر: ۶۳۲۶۹۳
اقتصادنیوز: جانشین قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از آغاز بازسازی آسیب‌های ناشی از سیلاب در سیستان و بلوچستان خبر داد.
بازسازی آسیب‌های سیل در سیستان و بلوچستان آغاز شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار احمد شفایی از ورود سپاه به مرحله بازسازی و ترمیم آسیب‌ها و خسارت‌های ناشی از سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: گروه مهندسی نیروی زمینی سپاه در کنار سایر بخش‌های دولتی و مردمی با بهره‌گیری از ماشین‌آلات و امکانات و تجهیزات فنی و مهندسی خود در مرحله بازسازی و ترمیم آسیب‌ها و خسارت‌های ناشی از سیلاب در منطقه سیل‌زده از جمله چابهار و دشتیاری شرکت دارند.

خبر مرتبط
خبر خوش برای کشاورزان سیل‌زده سیستان/اعزام فوری علوفه‌های دامی

اقتصادنیوز: معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، گفت: با توجه به خسارت بارندگی های اخیر به مزارع کشاورزی نظیر گندم و هنداونه مقرر شد برای جبران این خسارت ها، بذر این محصولات تهیه و بین کشاورزان توزیع شود.

وی افزود: به دلیل ابعاد گسترده حادثه و مشکلاتی که برای مردم در اثر سیلاب به وجود آمد، اقدامات گوناگونی در سه مرحله با مشارکت قرارگاه قدس انجام شد.

جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس سپاه یادآور شد: در مرحله اول که اولویت ما امداد و نجات بود تعداد قابل توجهی از ساکنان مناطق پرخطر به جاهای امن انتقال داده شدند و از سوی دیگر صدها رأس از دام و احشام سیل‌زدگان نجات داده شد.

خبر مرتبط
برق به روستاهای سیل‌زده رسید/ شبکه آبرسانی بخشی از مناطق پایدار شد

وزیر نیرو اعلام کرد عملیات برق رسانی و آبرسانی به روستاهای مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان انجام شده است.

وی افزود: برای این کار،  گروه‌های جهادی، نیروهای رزمی و قرارگاه‌های عملیاتی قدس نیروی زمینی سپاه در اولین ساعات حادثه در منطقه حضور یافتند و عملیات امداد و نجات را انجام دادند.

شفایی گفت: در مرحله دوم، کمک‌رسانی به مردم به صورت نیازسنجی و در اختیار  قراردادن اقلام ضروری در بین سیل‌زدگان شامل سبد کالا، آرد، ظروف آشپزخانه، پتو، روفرشی، گالن آب  مواد شوینده و بهداشتی، طبخ نان و غذای گرم بود که اقلام ضروری و خوراکی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد ریال از سوی قرارگاه در اختیار هموطنان سیل‌زده قرار گرفت.

وی افزود: برای اجرای این مرحله از مردمیاری، واحدهای هوانیروز نیروی زمینی سپاه نیز وارد عمل شده و با بهره‌گیری از دو فروند بالگرد، ضمن رساندن اقلام ضروری و خوراکی به مردم گرفتار آمده در سیلاب، در ترابری و جابه‌جایی مردم و انتقال آنان به نقاط امن نیز مشارکت کردند.

شفایی تاکید کرد: روند بسیار خوب مردمیاری و کمک به سیل‌زدگان جنوب در جریان است و حجم بسیار وسیع جریان آب ناشی از بارش‌های کم‌سابقه و طغیان رودخانه‌های فصلی هم نتوانست مانع از  روند سریع امداد و نجات در منطقه شود و با فروکش کردن سیلاب، مرحله تازه‌ای برای جبران خسارت‌ها به ویژه در بخش مسکن و جاده‌های مواصلاتی و زیرساخت‌ها در حال پیگیری و انجام است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد ۹ گروه مهندسی نیروی زمینی سپاه در کنار سایر بخش‌ها برایا باز کردن جاده‌های مواصلاتی، سیل بند، ترمیم راه‌های ارتباطی و . . . فعال هستند.

شفایی گفت: در محور خدمات بهداشتی و درمانی نیز نیروی زمینی سپاه از نخستین ساعات کار خود را آغاز کرد.

وی افزود: در ابتدا یک تیم ارزیاب به منطقه اعزام شد و در پی آن تیمی از کادر متخصص درمانی  قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه به همراه تعدادی آمبولانس به منطقه سیل‌زده اعزام کردیم و در عین حال این آمادگی و قابلیت ایجاد شد تا در صورت نیاز، آسیب‌دیدگان و بیمارانی که نیازمند خدمات فوق تخصصی باشند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ترابری زمینی و هوایی به مراکز درمانی اعزام شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید