تپش قلب چه زمانی خطرناک می شود؟

کدخبر: ۶۳۲۷۷۷
اقتصادنیوز :تپش قلب باعث می‌شود احساس کنید که قلب شما خیلی شدید یا خیلی تُند می‌زند.
تپش قلب چه زمانی خطرناک می شود؟

به گزارش اقتصادنیوز بله نقل از ایسنا، همچنین به گفته متخصصان، ممکن است متوجه تپش قلب در قفسه سینه، گلو یا گردن خود شوید.

 

اگرچه تپش قلب معمولاً جدی یا مضر نیست و اغلب خود به خود از بین می رود اما می تواند آزاردهنده یا ترسناک باشد. بیشتر اوقات، تپش قلب به دلیل استرس و اضطراب یا به دلیل مصرف بیش از حد کافئین، نیکوتین یا مصرف الکل ایجاد می شود. تپش قلب همچنین می تواند در زمان بارداری رخ دهد.

خبر مرتبط
مردی که در قلبش باتری داشت، هنگام دعوای همسایه‌ها جان باخت!

شامگاه یکشنبه مأموران کلانتری نارمک از مرگ مردی در بیمارستان به بازپرس محمدجواد شفیعی خبر دادند.

ضربان قلب طبیعی در حالت استراحت برای بزرگسالان بین ۶۰ تا ۱۰۰ بار در دقیقه است. به عنوان مثال، اگر استرس زیادی دارید، ضربان قلب شما در حالت استراحت بیشتر می شود.

اگر یک ورزشکار هستید، ضربان قلب در حالت استراحت می تواند بسیار کمتر از حد متوسط باشد و ۴۰ یا ۵۰ بار در دقیقه باشد.

مصرف برخی از داروها نیز می تواند بر ضربان قلب در حالت استراحت تاثیر بگذارد که از آن جمله می توان به مسدود کننده های کانال کلسیم و مسدود کننده های بتا اشاره کرد. این داروها ضربان قلب را کاهش می دهند و برای درمان بیماری هایی مانند درد قفسه سینه، ریتم غیر طبیعی قلب و فشار خون بالا تجویز می شوند.

در موارد نادر، تپش قلب می تواند نشانه ای از یک بیماری قلبی جدی تر باشد. اگر تپش قلب دارید به پزشک مراجعه کنید اما در صورت داشتن موارد زیر فوراً تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرید:

* تنگی نفس

* سرگیجه

* درد قفسه سینه

* غش کردن

پس از اینکه متخصص سابقه پزشکی‌تان را بررسی و شما را معاینه کرد، ممکن است آزمایشاتی را برای یافتن علت تپش قلب درخواست کند. اگر آنها علت تپش قلب را پیدا کنند، درمان مناسب می تواند تپش قلب را کاهش دهد.

به گزارش «وب ام دی»، اگر هیچ دلیل زمینه ای وجود نداشته باشد، تغییرات سبک زندگی از جمله مدیریت استرس می‌تواند کمک کننده باشد.

همچنین ضربان قلب بالا می تواند نشانه ای از حمله قلبی باشد. علائم دیگر حمله قلبی نیز عبارتند از:

- درد قفسه سینه
- احساس فشار در قفسه سینه
- ضعف
- سرگیجه
- احساس درد در فک، گردن یا بازو

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی