هواشناسی به این استان ها هشدار داد/ کولاک برف و بارش باران در 5 روز آینده

کدخبر: ۶۳۳۱۸۶
اقتصادنیوز : بنابر اعلام سازمان هواشناسی، در ۵ روز آینده شاهد بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور خواهیم بود.
هواشناسی به این استان ها هشدار داد/ کولاک برف و بارش باران در 5 روز آینده

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، روز جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲، در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال استان‌های قزوین، البرز، زنجان و ارتفاعات استان‌های تهران، سمنان، کرمان و یزد بارش باران و برف، گاهی وزش باد و رعد و برق رخ می‌دهد.

 

خبر مرتبط
بارندگی‌ها 8 روستای چابهار را غافلگیر کرد/نجات 13 مادر باردار

اقتصادنیوز: جانشین ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و معاون عمرانی فرمانداری ویژه چابهار، گفت: بر اثر شدت بارش ها آب به داخل منازل هشت روستا نفوذ کرده و نیاز به کمک های امدادی فوری دارند.

برای روز شنبه در مناطقی از شمال غرب، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و جنوب و روز یکشنبه در مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب شرق، نوار شرقی، غرب سواحل دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بارش و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق و نوار غربی کشور و سه‌شنبه در شمال شرق، شرق، مناطقی از جنوب شرق، مرکز و شرق سواحل دریای خزر بارش رخ می‌دهد.

طی پنج روز آینده، بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف است و بیشینه بارش‌ها روز شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود.

امروز در مناطقی از شمال شرق و مرکز، شنبه در مناطقی از جنوب شرق و یکشنبه در برخی مناطق غرب، در بعضی ساعت‌ها افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه در جنوب شرق و نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد.

آسمان تهران روز شنبه کمی تا قسمتی ابری و وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه، نیمه‌ابری تا ابری و وزش باد، گاهی بارش باران و وزش باد شدید با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید