آژانس امنیت سایبری آمریکا هک شد

کدخبر: ۶۳۳۴۸۷
اقتصادنیوز: آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌های آمریکا که مسئول بررسی نفوذ سایبری در نهاد‌های دولتی و مشاوره به آنان است، ماه گذشته هک شد.
آژانس امنیت سایبری آمریکا هک شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بزرگترین آژانس دولتی آمریکا که مسئول امنیت سایبری است روز شنبه فاش کرد که ماه گذشته هک و مجبور شد دو سیستم را خاموش کند.

براساس گزارش اسپوتنیک، رسانه‌های آمریکایی به نقل از سخنگوی آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها اعلام کردند که در حال حاضر هیچ تاثیری بر اثر این حادثه به سیستم‌های آن وارد نشده است.

خبر مرتبط
رئیس آژانس امنیت سایبری آلمان برکنار شد

آرنه شوئنبوم در هفته های اخیر در پی پخش یک نمایش طنز تلویزیونی در باره روابطش با یک شرکت مشاوره امنیت سایبری، زیر ذره بین قرار گرفت و مشخص شد این شرکت توسط شعبه یک شرکت روس در آلمان تاسیس شده که به کارمند سازمان امنیت شوروی پیشین "کا.گ.ب" تعلق داشته است.

او افزود که تأثیر این هک محدود به دو سیستم بود و آژانس  به به‌روز رسانی سیستم ها ادامه می‌دهد. این سخنگو اعلام کرد که هر سازمانی می‌تواند تحت تأثیر یک آسیب‌پذیری سایبری قرار گیرد و داشتن یک برنامه واکنش به حادثه جزء ضروری تاب‌آوری است.

بر اساس گزارش‌ها، دو سیستمی که هک شده‌اند بر روی فناوری قدیمی کار می‌کردند که قبلاً قرار بود جایگزین شود. هنوز مشخص نیست چه کسی پشت این هک بوده است. شایان ذکر است که ماموریت آژانس امنیت سایبری که بخشی از وزارت امنیت داخلی است، بررسی نفوذ سایبری در نهاد‌های دولتی و مشاوره به شرکت‌ها برای افزایش امنیت است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید