با این روش ساده سه‌سوته لاغر می‌شوید

کدخبر: ۶۳۳۵۳۶
اقتصادنیوز: تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که روزی ۱۰ تا ۱۲ هزار قدم پیاده‌ می‌روند شاخص توده بدنی و درصد چربی کمتری دارند.
با این روش ساده سه‌سوته لاغر می‌شوید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، افرادی که تمرینات شدید بدنی در مدت زمان کم (تمرینات اینتروال) را در برنامه سلامتشان دارند، احتمالا شرایط بهتری برای کاهش وزن خواهند داشت. «دنیز میکلاس»، یک کارشناس تمرینات بدنی به مناسبت روز جهانی مبارزه با چاقی گفت: شدت پیاده‌روی در سوزاندن کالری بیشتر و بهبود سیستم قلبی-تنفسی نقش کلیدی دارد.

او پیشنهاد کرد که بعد از هر ۴ تا ۶ دقیقه راه رفتن عادی ۳۰ تا ۶۰ ثانیه با سرعت زیاد پیاده‌روی کنید و بعد از آن ۳۰ ثانیه‌ به‌ آرامی ادامه دهید.

او همچنین گفت: حمل وزنه یا راه رفتن در سربالایی ممکن است شما را سریعتر به تناسب اندام‌ برساند.

خبر مرتبط
ریزش مو و ترک پوست از نشانه‌های کمبود این ویتامین است

اقتصادنیوز: نشانه‌های کمبود ویتامین B ۲ خستگی، تورم گلو، تاری دید، افسردگی، گلودرد، هایپرمیا (افزایش جریان خون بافتی)، ترک پوست و خارش، ریزش مو و آدم در اطراف گلو است.

به گفته میکلاس، تمرین بدنی شدید سرعتی به دلیل تاثیرات فیزیولوژیکی‌اش، سبب سوزاندن کالری بیشتری پس از تمرین می‌شود. تاثیر فیزیولوژیکی این تمرین به مصرف بیش از حد اکسیژن پس از ورزش یا ای‌پی‌اوسی (EPOC) معروف است. ای‌پی‌اوسی گاهی به تاثیرات بعد از کالری‌سوزی هم گفته می‌شود.

میکلاس تاکید کرد: همراه کردن تمرینات ورزشی با رژیم غذایی سالم موثرتر از محدود کردن کالری مصرفی به‌ تنهایی است. ورزش می‌تواند به حفظ و افزایش توده بدون چربی بدن کمک کند که نتیجه‌اش سوزاندن کالری روزانه بیشتر است.

چه از تمرینات شدید سرعتی خوشتان بیاید چه نیاید، پیاده‌روی روش موثری برای کاهش وزن است که فوایدی مانند کاهش فشار خون، بهبود خلق‌وخو، افزایش استحکام استخوان‌ها و هضم بهتر را نیز به همراه دارد.

به گفته «تیموتی برنت»، مدرس حرکت‌شناسی در دانشگاه ایالتی اورگن-کسکیدز، با پیمودن ۱.۵ کیلومتر، چه دو ماراتن باشد چه پیاده‌روی آرام، حدود ۱۰۰ کالری می‌سوزد.

به گزارش ایندیپندنت، به گفته او، در این پژوهش‌ها یک «فرد معمولی» با وزن حدود ۶۸ کیلوگرم در نظر گرفته شده است، بنابراین اگر وزن شما بیش از این است در هر ساعت بیش از ۱۰۰ کالری می‌سوزانید و اگر وزنتان کمتر است برای سوزاندن همان میزان کالری باید بیشتر راه بروید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید