ترامپ باز هم به بایدن تاخت

کدخبر: ۶۳۳۶۳۹
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ گفت: رئیس‌جمهور فعلی آمریکا «افسانه‌ای» درباره اقتصاد این کشور تعریف کرد.
ترامپ باز هم به بایدن تاخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت: «در دوران بایدن، نرخ تورم سه ساله ۵۰ درصدی داریم، در زمان من شما تورمی نداشتید».

اکونومی نوشت، ترامپ گفت: «بر اساس اقتصاد بایدنی (Bidenonomics)، ایالات‌متحده ۲۸۴هزار شغل تمام وقت خوب را از دست داده است و تاکید کرد که بایدن با استخدام افراد برای پست‌های دولتی و مشاغل پاره‌وقت آنها را جایگزین کرده است.»

چهل و پنجمین رئیس‌جمهور گفت: «این منصفانه نیست. من هم می‌توانم این کار را انجام دهم. بیایید چند نفر دیگر را استخدام کنیم تا من را خوب جلوه دهند».

خبر مرتبط
اظهارات جنجالی ترامپ درباره اقتصاد آمریکا/پیش‌بینی می‌کنم که...

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ گفت: پیش‌بینی می‌کنم اقتصاد آمریکا سقوط کند و امیدوارم این اتفاق طی ۱۲ ماه آینده رخ دهد.

به نقل از الجزیره، در نظرسنجی نیویورک تایمز و سینا که اوایل این هفته منتشر شد، ۵۱ درصد از پاسخ‌دهندگان اقتصاد آمریکا را «ضعیف»، در حالی که ۲۳ درصد گفتند که «فقط منصفانه است و فقط ۲۶ درصد آن را «خوب» یا «عالی» ارزیابی کردند.

حتی موضوع بدتر برای بایدن این بود که رأی‌دهندگان، ترامپ را در رسیدگی به مسائل اقتصادی قابل اعتمادتر ارزیابی می‌کنند.

خبر مرتبط
هشدار صندوق بین‌المللی پول نسبت به کوچک شدن اقتصاد آمریکا و جهان

اقتصادنیوز: در حالیکه قانونگذاران آمریکایی سه روز فرصت دارند تا با تصویب لایحه‌ای درباره سقف بدهی دولت آمریکا از ورشکستگی آن و تاثیر منفی بر بازارهای مالی جهانی جلوگیری کنند، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان می‌گوید که در مذاکرات میان کاخ سفید و کنگره پیشرفت‌هایی حاصل شده است.

در نظرسنجی ان‌بی‌سی نیوز که ماه گذشته منتشر شد، ۵۵ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که ترامپ کاری بهتر در اقتصاد انجام می‌دهد، در حالی که ۳۳ درصد بایدن را انتخاب کردند.

نظرسنجی دیگری توسط سی‌بی‌اس نیوز نشان داد که ۶۵ درصد از آمریکایی‌ها از اقتصاد ترامپ به‌عنوان اقتصاد خوب یاد می‌کنند، در حالی که ۳۸ درصد، از اقتصاد فعلی ارزیابی مثبتی داشتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۵ فروردین

   اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

  اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
  کارگزاری مفید