علت کاهش میزان مصرف گوشت در جامعه کارگری

کدخبر: ۶۳۳۷۲۲
اقتصادنیوز: نماینده جامعه کارگری گفت: اگر میزان مصرف گوشت در جامعه کارگری کاهش پیدا کرده به این معنی نبود که این کالا برای بدن مضر بوده یا فرد توان خرید داشته اما خریداری نکرده است. توان خرید پایین وی بر اساس دستمزدی که دارد سبب شده تا آن را از سبد خانوار حذف کند
علت کاهش میزان مصرف گوشت در جامعه کارگری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، جلسات کمیته مزد از چهارشنبه ۱۶ اسفند در حال برگزاری است. این مذاکرات پیرامون تعیین سبد معیشتی و در نهایت تعیین حقوق و دستمزد جمعیت کارگری برای سال ۱۴۰۳ است.

علیرضا میرغفاری، نماینده جامعه کارگری و عضو شورای عالی کار گفت: جلسه کمیته مزد با تمرکز بر سبد معیشتی بوده و سبد غذایی که از سوی وزارت بهداشت به تازگی اعلام شده مورد قبول جامعه کارگری نیست.

وی افزود: با این سیاست که مصرف گوشت قرمز و سفید کاهش پیدا کرده و افراد برای جبران پروتئین مبادرت به خرید سایر اقلام می‌کنند. سهم و گرم اقلامی مانند تخم مرغ در این سبد افزایش پیدا کرده است.

عضو شورای عالی کار تصریح کرد: انستیتو تغذیه اقلام استخراج شده در سبد معیشتی را بر اساس ۳ معیار «هرم سنی جمعیت»، «جنسیت» و «الگوی مصرف» و با تاکید بر تأمین میزان کالری مورد نیاز بدن تعیین کرده که ایراداتی دارد.

خبر مرتبط
رقم نهایی سبد معیشت خانوارهای کارگری امروز مشخص می‌شود؟

اقتصادنیوز: نشست صبح کمیته مزد ذیل شورای‌عالی کار امروز بدون نتیجه برگزار شد اما بدون نتیجه به پایان رسید.

این نماینده جامعه کارگری با گلایه از این نگاه در تعیین سبد معیشتی کارگران عنوان کرد: اگر میزان مصرف گوشت در جامعه کارگری کاهش پیدا کرده به این معنی نبوده که این کالا برای بدن مضر بوده یا فرد توان خرید داشته اما خریداری نکرده است. توان خرید پایین وی بر اساس دستمزدی که دارد سبب شده تا آن را از سبد خانوار حذف کند؛ ضمن اینکه هرم سنی جمعیت، آموزش، بهداشت و.... بی تأثیر از مسائل معیشتی نبوده و این روند، خلاف سیاست‌های کلی نظام درباره افزایش جمعیت کشور است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی