حزب الله سیستم اطلاعاتی اسرائیل را آچمز کرد

کدخبر: ۶۳۳۷۴۷
اقتصادنیوز: رژیم صهیونیستی اعتراف کرد تنها فرصت به دست آمده برای ترور سید حسن نصرالله را از دست داده است.
حزب الله سیستم اطلاعاتی اسرائیل را آچمز کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «با وجود تلاش‌های مستمر اطلاعاتی با هدف حذف [سید حسن]نصرالله، هیچ اطلاعاتی از او [برای ترور]وجود ندارد». این بخشی از گزارش امروز وب‌سایت خبری YNET رژیم صهیونیستی با استناد به اظهارات مقامات آگاه این رژیم است. 

به اذعان روزنامه رأی الیوم، ماشین تبلیغات اسرائیل به تلا‌ش‌های بی وقفه خود علیه دبیر کل حزب الله لبنان سید حسن نصرالله ادامه می‌دهد و وی را همچنان «خطرناک‌ترین فرد» برای موجودیت رژیم اشغالگر معرفی می‌کنند که به دنبال تشدید تنش و رویارویی همه‌جانبه با این رژیم است. 

ژنرال ذخیره رونن کوهن که به عنوان معاون فرمانده واحد تحقیقات در بخش اطلاعات نظامی (امان) خدمت کرده، با تایید ناکامی تل‌آویو در ترور دبیرکل حزب‌الله، مدعی است که تنها فرصت به دست آمده طی سال‌های گذشته برای ترور نصرالله، هنگام کنفرانس خبری او در سال ۲۰۰۶، پس از اسارت نظامیان اسرائیلی و اندکی پیش از جنگ دوم لبنان بود. 

خبر مرتبط
تهدیدهای حسن نصرالله اسرائیلی‌ها را به وحشت انداخت/ حمله شهرک نشینان به فروشگاه‌ها

اقتصادنیوز: منابع خبری اطلاع دادند که اسرائیلی‌ها از ترس حملات موشکی حزب‌الله به فروشگاه‌ها هجوم آوردند.

وی توضیح داد پس از آنکه حزب‌الله دو سرباز اسرائیلی را اسیر کرد، فضایی از آشفتگی و هرج و مرج در کابینه، ارتش و دستگاه اطلاعاتی اسرائیل حاکم شد و رهبران بدون اشاره به انتقام گیری و ترور نصرالله، تنها در مورد «این گروگان‌گیری» صحبت کردند و به این ترتیب بود که اسرائیل «فرصت پاکسازی رهبر خطرناک‌ترین سازمان تروریستی» را هدر داد و عملیات ترور در آن زمان در دستور کار اسرائیل قرار نگرفت و «به صورت عجیبی» تصمیم بر این شد که حذف نصرالله از طریق جنگ صورت گیرد.

این ژنرال اسرائیلی در توجیه ناکامی دستگاه اطلاعاتی اسرائیل در جمع‌آوری اطلاعات دقیق برای ترور دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که اولویت اسرائیل در آن زمان جلوگیری از شعله‌ور شدن جبهه شمال، تثبیت وضعیت استقرار در نوار مرزی با لبنان پس از عقب‌نشینی سال ۲۰۰۰ بود.

وای‌نت به نقل از منابع آگاه امنیتی نوشت که از زمان «اختفای نصرالله در زیر زمین، اسرائیل هزینه‌ها و تلاش‌های زیادی برای دستیابی به اطلاعاتی در خصوص مکان حضور نصرالله کرد، اما تا به این لحظه از یافتن مکان دبیرکل حزب‌الله لبنان ناکام مانده است».

شکست اطلاعاتی اسرائیل در پیدا کردن سرنخی از دبیرکل حزب‌الله در حالی است که به اذعان معاون سابق شورای امنیت ملی و پژوهشگر ارشد مرکز تحقیقات امنیت داخلی اسرائیل اورنا میزراحی، نصرالله اسرائیل را به خوبی می‌شناسد و در جریان جزئی‌ترین تحولات داخلی آن قرار دارد و به صورت خستگی‌ناپذیری اخبار و تحولات مربوط به تل‌آویو را دنبال می‌کند. 

با این حال ژنرال بازنشسته گرشون هاکوهن می‌گوید که بعید نیست اسرائیل بخواهد نصرالله را به طور ناگهانی ترور کند، اما نتیجه آن شروع جنگ خواهد بود، اما تل‌آویو باید بداند که حذف نصرالله به منزله حذف حزب‌الله نخواهد بود و این سازمان دارای رهبران و فرماندهان با تجریه سیاسی و امنیتی بالایی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید