وضعیت وخیم تانک‌هایی که انگلیس به ‌کی‌یف تحویل داد

کدخبر: ۶۳۳۹۵۰
اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای خبر دادند که فقط نیمی از تانک‌های چلنجر۲ که انگلیس در سال ۲۰۲۳ به اوکراین تحویل داد قابل استفاده هستند.
وضعیت وخیم تانک‌هایی که انگلیس به ‌کی‌یف تحویل داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، روزنامه «سان» انگلیس گزارش داد فقط نیمی از تانک‌های چلنجر۲ که انگلیس در سال ۲۰۲۳ به اوکراین تحویل داد، می‌تواند توسط نیروهای مسلح اوکراین برای عملیات‌های رزمی استفاده شود.

خبر مرتبط
انهدام تانک «آبرامز» آمریکا در اوکراین با حمله پهپادی روسیه

اقتصادنیوز: ارتش روسیه یک تانک پیشرفته آبرامز آمریکایی در جنوب شرقی اوکراین را منهدم کرد.

براساس گزارش این روزنامه، ۵ تانک از ۱۴ تانک از کار افتادند و در انتظار قطعات یدکی هستند که تحویل آنها از انگلیس ممکن است ماه ها طول بکشد.

یکی از آنها توسط پهپاد لانست روسیه منهدم شد و دیگری توسط نیروهای مسلح اوکراین برای آموزش استفاده از تانک در اعماق خط مقدم استفاده می شود. همچنین گزارش شده است که دو تانک چلنجر ۲ در درگیری آسیب دیده اند، اما تعمیر شده اند.

خبر مرتبط
پسکوف: تانک‌های آبرامز آمریکا در آتش خواهند سوخت

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین دوشنبه با اشاره به نابود شدن یک تانک آبرامز در اوکراین گفت که روسیه تانک‌ های آمریکایی را نیز به آتش می‌کشد.

یکی از فرماندهان واحد تانک در ارتش اوکراین گفت: «دریافت لوازم یدکی زمان زیادی می برد و وضعیت پشتیبانی بسیار پیچیده است.»

به گفته وی، این یکی از مشکلات اصلی در این زمینه مربوط به عملکرد تانک های انگلیسی است. او گفت برخی از قطعات چلنجر ۲ از همان ابتدا خراب شدند و برخی دیگر نیاز به تعویض مکرر دارند. به گفته وی، این قطعات شامل برخی از اجزای برجک تانک، سیستم هدف گیری دقیق و همچنین پوشش های پلاستیکی است.

یکی دیگر از ایرادات چلنجر۲ وزن ۶۲.۵ تنی آن است. گزارشگران روزنامه سان که به یک میدان تیر در اوکراین «نزدیک خط مقدم» دعوت شده بودند، نوشتند که این تانک با خبرنگاران روی برجکش در یک دره پر آب گرفتار شده بود و از تانک دیگری برای بیرون کشیدن آن استفاده شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید