اقدام ضدانسانی شهرک‌نشینان در نخستین روز ماه رمضان

کدخبر: ۶۳۳۹۶۸
اقتصادنیوز: شهرک نشینان در نخستین روز از ماه مبارک رمضان به محوطه‌ مسجدالاقصی یورش بردند.
اقدام ضدانسانی شهرک‌نشینان در نخستین روز ماه رمضان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع فلسطینی گزارش دادند ۲۷۵ شهرک نشین در نخستین روز از ماه رمضان به محوطه مسجد الاقصی یورش بردند و شروع به ادای آداب دینی یهودیان کردند تا احساسات مسلمانان فلسطینی را تحریک کنند. این درحالی است که رژیم صهیونیستی مانع ورود جوانان فلسطینی به مسجد الاقصی برای نماز خواندن شده است.

نیروهای رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه محدودیت‌هایی را برای ورود جوانان به مسجد الاقصی برای ادای نماز عشاء ایجاد کرده و تنها به زنان و افراد بالای ۴۰ سال اجازه ورود دادند. با این حال ده‌ها فلسطینی توانستند از موانعی که ارتش این رژیم ایجاد کرده بود، بگذرند و وارد مسجد الاقصی شوند.

پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند در اقدامی استثنایی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کابینه اشغالگران در حال حاضر قصد دارد مسؤولیت تصمیم‌گیری در مورد حمله کردن یا نکردن پلیس به مسجد الاقصی در ماه رمضان را بر عهده بگیرد.

خبر مرتبط
رسانه عبری: نتانیاهو درباره یورش پلیس به مسجد الاقصی تصمیم می‌گیرد

اقتصادنیوز: یک رسانه عبری زبان مدعی شد که نتانیاهو شخصا خودش درباره یورش پلیس به مسجد الاقصی در ماه رمضان تصمیم می‌گیرد.

به گفته این رسانه‌ها نتانیاهو با پیشنهاد آژانس امنیت عمومی (شین بت) و ارتش موافقت کرده است مبنی بر اینکه پلیس جز با تأیید خود نتانیاهو نمی‌تواند به مسجد الاقصی یورش ببرد.

طی چند هفته گذشته، شین بت و ارتش از نتانیاهو خواستند برخلاف روال عادی در مورد یورش به محوطه‌های مسجد الاقصی خودش تصمیم گیری کند زیرا این رویدادی است که به گفته مقامات می‌تواند منجر به عواقب احتمالی زیادی شود.

ماه رمضان امسال در پرتو جنگ ویرانگری که اشغالگران علیه نوار غزه از هفت اکتبر ۲۰۲۳ به راه انداخته‌اند شاهد شرایط استثنایی است.

بر اساس داده‌های فلسطین و سازمان ملل، این جنگ ده‌ها هزار شهید غیرنظامی که بیشتر آنها کودک و زن هستند و یک فاجعه انسانی و ویرانی عظیم به جا گذاشته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید