بلوا در ارتش اوکراین/زلنسکی رفتنی شد؟

کدخبر: ۶۳۳۹۸۰
اقتصادنیوز: به دنبال افزایش موج نارضایتی بین واحدهای زبده ارتش کی‌یف، بیم آن می‌رود زلنسکی به‌زودی عزل و ولودیمیر زالوژنی، فرمانده کل اسبق ارتش این کشور نیز ابقاء شود.
بلوا در ارتش اوکراین/زلنسکی رفتنی شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، به‌دنبال موج تغییر و تحولات و عزل و نصب سران نظامی اوکراین به دست ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور این کشور، حالا نارضایتی بین واحدهای زبده ارتش کی‌یف افزایش یافته و بیم آن می‌رود که زلنسکی به‌زودی عزل و ولودیمیر زالوژنی، فرمانده کل اسبق ارتش این کشور نیز ابقاء شود.

به گفته یکی از مقامات سرویس امنیتی روسیه، فرماندهان و سربازان واحدهای زبده نیروهای مسلح اوکراین از تغییر و تحولات اخیر در سطوح بالای نظامی این کشور ناراضی هستند و مساله عزل زلنسکی را به‌جد مورد بحث قرار داده‌اند.

این منبع گفته است که متخصصان به یک کانال تلگرامی خصوصی موسوم به «پارابلوم» دسترسی یافته‌اند که نظامیان واحدهای شناخته‌شده و زبده ارتش اوکراین در آن عضویت دارند.

خبر مرتبط
زلنسکی وزیر خارجه اوکراین را اخراج می‌کند؟

اقتصادنیوز: یکی از روزنامه‌های اوکراینی از قول یکی از منابع دفتر ریاست جمهوری گزارش کرد، زلنسکی در حال بررسی اخراج وزیر خارجه اوکراین است.

وی افزود: کارشناسان ما به منبعی دست یافته‌اند که اعضای آن را تفنگداران، نیروهای ویژه، مأموران اطلاعاتی، مأموران ارشد سرویس مخفی اوکراین و همچنین گردان‌های مختف ملی‌گرا تشکیل داده و با یکدیگر بحث می‌کنند. آنها به شدت با تغییر فرماندهی مخالف هستند و گزینه سرنگونی دولت و فرمانده فعلی نیروهای مسلح اوکراین را به بحث گذاشته‌اند.

براساس اطلاعاتی که اسپوتنیک در اختیار دارد، سربازان عمیقاً با اقدامات زلنسکی و همچنین اُلکساندز سیرسکی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین مخالفند و در نتیجه، «ماکسیم شِوتسوف» فرمانده واحد شناسایی تیپ ۸۰ نیروی هوایی اوکراین، با نام سازمانی «زمستان»، از اعضای کانال تلگرامی «پارابلوم» خواسته است تا زلنسکی را سرنگون کنند.

شِوتسوف در یک فایل صوتی می‌گوید: اگر مردم و ارتش به دفاع از زالوژنی

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی