هشدار ایران درباره حملات غیرقانونی به یمن

کدخبر: ۶۳۳۹۸۵
اقتصادنیوز: مشاور ارشد وزیر امور خارجه در ارتباط با تحولات یمن نسبت به تاثیر مخرب حملات غیرقانونی آمریکا و انگلیس بر تلاش های صلح در این کشور هشدار داد.
هشدار ایران درباره حملات غیرقانونی به یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، الکساندر کیشناک، مدیرکل غرب آسیا و شمال آفریقای وزارت امور خارجه روسیه که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، امروز - دوشنبه - با علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار کرد.

طرفین در این ملاقات در رابطه با آخرین تحولات منطقه به ویژه جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم غزه و مسایل مربوط به سوریه، یمن و لیبی به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

دو طرف همچنین در این دیدار بر لزوم تداوم و گسترش رایزنی‌های فی مابین در رابطه با مسایل منطقه‌ای تاکید کردند و در مورد آخرین تحولات سوریه از جمله وضعیت سیاسی و میدانی و راهبردهای مشترک جهت کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و انسانی و نیز استمرار فرآیند سیاسی سوریه گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

خبر مرتبط
رمضان در اردوی جنگی غزه+عکس

اقتصادنیوز: ماه مبارک رمضان در حالی از امروز در غزه آغاز شد که آوارگان جنگی به جای منازل‌شان، در مراکز پذیرش اقدام به قرائت قرآن کریم کرده‌اند.

خاجی در ادامه این گفت‌وگوها، حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی  علیه مردم مظلوم غزه و کشتار هزاران زن و کودک را ناشی از حمایت همه جانبه آمریکا دانست و اظهار داشت، رژیم صیهونیستی هیچ دستاوردی جز کشتار بی رحمانه غیرنظامیان و ارتکاب جنایت در حق بشریت نداشته است و در سایه انفعال و سکوت مجامع بین‌المللی، حملات و تجاوزات نظامی خود را به سوریه و لبنان نیز گسترش داده است.

 در رابطه با لیبی، طرفین ضمن تاکید بر حفظ یکپارچگی،  وحدت و حاکمیت این کشور،  ابراز امیدواری کردند بحران سیاسی لیبی با اراده و انتخاب مردم این کشور به پایان برسد.  

خاجی در ارتباط با تحولات یمن، نسبت به تاثیر مخرب حملات غیرقانونی آمریکا و انگلیس بر تلاش های صلح در این کشور هشدار داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید