این ماهی قرمزها را برای عید نخرید

کدخبر: ۶۳۴۲۱۶
اقتصادنیوز: بنا بر توصیه سازمان دامپزشکی، مردم باید از خرید ماهیان بیمار و بی‌حال با علائم شنای غیرفعال، فاقد رنگ شفاف و دارای لکه بر پوست بدن خودداری کنند.
این ماهی قرمزها را برای عید نخرید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: «مردم از خرید ماهیان قرمز بی‌حال و دارای لکه بر پوست خودداری کنند و برای خرید و نگه‌داری ماهی قرمز شب عید توصیه‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی را جدی بگیرند.»

 سازمان دامپزشکی کشور در این اطلاعیه تأکید کرد: «مردم برای خرید ماهی قرمز شب عید نسبت به خرید از مراکز مجاز اقدام و از خرید از دوره گرد‌ها و دست فروشان خودداری کنند.»

افراد در هنگام خرید از تماس مستقیم و حفاظت نشده با ماهی و آب خودداری کنند و از ظروف یکبار مصرف جهت حمل و جابه‌جایی ماهی به منزل استفاده بشود.

بنا بر توصیه سازمان دامپزشکی مردم باید از خرید ماهیان بیمار و بی‌حال با علائم شنای غیرفعال، فاقد رنگ شفاف و دارای لکه بر پوست بدن خودداری کنند.

پس از انتقال به منزل بلافاصله نسبت به تعویض آب اقدام و ماهی‌ها به ظروف از قبل آماده شده منتقل شوند، همچنین با توجه به لزوم تعویض آب ماهیان خریداری شده حداقل ۲۴ ساعت قبل از خرید ظرف نگهداری ماهی آماده در صورت استفاده از آب شهری باید در هوای آزاد به منظور کلرزدایی قرار داده شود.

در پایان نوروز ماهی‌ها را در رودخانه‌ها یا نهر‌ها رهاسازی نشود و در محل‌های تعیین شده توسط شهرداری رهاسازی صورت بگیرید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید