گرایش به رشته ریاضی و فیزیک افزایشی شد

کدخبر: ۶۳۴۶۰۲
اقتصادنیوز: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از افزایش سه درصدی سهم رشته‌ ریاضی فیزیک در کشور خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم ۲ هزار و ۵۰۰ فضای آموزشی جدید احداث شد.
گرایش به رشته ریاضی و فیزیک افزایشی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در آیین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: دولت سیزدهم و وزارت آموزش و پرورش به دنبال این است که سند تحول را مدرسه محور کنیم و به همین جهت نسخه مدرسه‌ای سند تحول را تدوین کرده‌ایم و همه تمرکز ما بر اجراسازی سند تحول است.

وی با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش در این دولت به معلمان توجه ویژه دارد، ابراز کرد: در این دولت نیروهای توانمند و با انگیزه و دغدغه‌مند زیادی جذب شده‌اند و سال گذشته تعداد قابل توجهی معلم و در سال آینده 72 هزار معلم اعم از آموزگار و دبیر جذب می‌شوند که این به غیر از جذب دانشگاه فرهنگیان است.

خبر مرتبط
حمایت مجلس از معلمان غیرانتفاعی

اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دنبال پرداخت حقوق و بیمه کامل معلمان غیرانتفاعی است لذا در تلاش هستیم تا اصلاحات در طرح مدارس غیردولتی به این سمت حرکت کند.

کاظمی در بخش دیگری از اظهارات خود در خصوص موفقیت‌های دولت در حوزه آموزش و پرورش افزود: تقویت آموزش فنی و حرفه‌ای از اولویت‌های دولت است که بیش از 213 هزار دانش آموز هنرستانی جدید داشتیم.

وی همچنین از رتبه‌بندی معلمان به عنوان دیگر دستاوردهای دولت اشاره کرد و گفت این طرح 12 سال روی زمین بود که به همت دولت اجرایی شد و دولت 50 همت برای آن گذاشت.

خبر مرتبط
این افراد اختیاری به کلاس درس می‌روند/ معلمان بازنشسته بخوانند

اقتصاد نیوز: دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از به‌کارگیری بازنشستگان در آموزش و پرورش به صورت غیراجباری خبر داد.

کاظمی به افزایش فضاهای آموزشی اشاره کرد و گفت : 2500 فضای آموزشی در این دولت ایجاد شده که برخی از آنها تا پایان سال تحصیلی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های شورای آموزش و پرورش در هر استان، تصریح کرد: واقعیت امر شورای آموزش و پرورش برای ما اهمیت زیادی دارد و وزرای کشور و آموزش و پرورش بر تقویت این شورا توصیه و تاکید دارند و در بسیاری از استان‌ها این شورا به ریاست استاندار تشکیل جلسه می‌دهد.

کاظمی خاطرنشان کرد: در هر جایی در شاخص‌ها رشدی وجود نداشته به دلیل این بوده ک مدیریت‌های استانی همکاری‌های لازم را نداشته‌اند و همه استانداران و فرمانداران موظف هستند که آموزش و پرورش را در اولویت قرار دهند و اگر در استان‌هایی مانند یزد موفقیت‌هایی بوده به دلیل توجه به شورای آموزش و پرورش است.

در پایان این آئین محمد جمالی آرند به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات حسنعلی عزتخواه تقدیر شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید